ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ U20 ΓΥΝ. 2018 4η

Η Εθνική Ελλάδος μπάσκετ γυναικών κάτω των 20 στους ομίλους της τελικής φάσης της δεύτερης κατηγορίας του EUROBASKET 2018 το οποίο διεξάγεται στην Ρουμανία το χρονικό διάστημα από 7 έως 15 Ιουλίου ηττήθηκε και στο τέταρτο ματς αυτή την φορά από την αντίστοιχη ομάδα της Λιθουανίας. Η Εθνική έδειξε για μία ακόμη φορά την ανταγωνιστικότητα της αλλά και ότι δεν είχε τις πολλές λύσεις ώστε στα τελευταία λεπτά να πάρει το αποτέλεσμα. Με παρόμοιο τρόπο όπως και στην προηγούμενη αναμέτρηση με το Ισραήλ στην αντεπίθεση του δευτέρου ημιχρόνου έφτασε την αντίπαλο της αλλά δεν μπόρεσε να κάνει την υπέρβαση στο τέλος ώστε να πάρει ακόμα και την νίκη γοήτρου. Μια νίκη που θα προσπαθήσει να καταφέρει στο τελευταίο ματς του ομίλου απέναντι στην ομάδα της Μ. Βρετανίας. Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα:

ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ  ΜΠΑΣΚΕΤ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ  ΚΑΤΩ ΤΩΝ 20

ΔΕΥΤΕΡΗ  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΟΡΑΝΤΕΑ   ΡΟΥΜΑΝΙΑ

Α΄ΓΚΡΟΥΠ 

ΣΑΒΒΑΤΟ 7 ΙΟΥΛ.   ΙΣΡΑΗΛ – Μ.ΒΡΕΤΑΝΙΑ  72-55 

ΣΑΒΒΑΤΟ 7 ΙΟΥΛ.   ΟΥΚΡΑΝΙΑ – ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ  77-80

ΣΑΒΒΑΤΟ 7 ΙΟΥΛ.   ΡΟΥΜΑΝΙΑ – ΕΛΛΑΣ  65-47 ( 19-13 , 35-25 , 51-36 , 65-47 ).

Γεροστέργιου ( 14π. – 10ρ. – 2ασ. – 1κλ. – RANK18 ) , Ε. Τσινέκε ( 11π. – 4ρ. – 5ασ. – 3κλ. – RANK4 ) , Καρακούλα ( 6π. – 4ρ. – 1κλ. – 1μπλ. – RANK8 ) , Βιντσηλαίου ( 5π. – 1ασ. – 2κλ. – 1μπλ. – RANK-3 ) , Κ. Τσινέκε ( 5π. – 2ρ. – 3ασ. – 4κλ. – RANK9 ) , Καρλάφτη ( 4π. – 4ρ. – 1κλ. – RANK-3 ) , Κατσαμούρη ( 2π. – 3ρ. – RANK3 ) , Δανδουλάκη ( 0π. – 1ασ. – RANK-4 ) , Στούπα ( 0π. – RANK-1 ) , Τζιότζιου ( 0π. – RANK0 ) , Κοίλια ( 0π. – RANK0 ) , Σαπαλίδου  ( 0π. – RANK0 ).

ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΙΟΥΛ.   ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΙΣΡΑΗΛ  78-73

ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΙΟΥΛ.  ΕΛΛΑΣ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ  54-71 ( 6-19 , 24-39 , 39-53 , 54-71 ).

Ε. Τσίνεκε ( 17π. – 6ρ. – 3ασ. – 2κλ. – RANK12 ) , Καρλάφτη ( 16π. – 5ρ. – 3ασ. – 4κλ. – 1μπλ. – RANK18 ) , Γεροστέργιου ( 8π. – 1ρ. – 3κλ. – RANK0 ) , Καράκουλα ( 4π. – 2ρ. – 1κλ. – RANK4 ) , Στούπα ( 3π. – RANK0 ) , Κατσαμούρη ( 3π. – 1ρ. – 1ασ. – RANK3 ) , Κ. Τσίνεκε ( 2π. – 2ρ. – 2ασ. – 1κλ. – RANK5 ) , Βιντζηλαίου ( 1π. – 6ρ. – 2ασ. – 1κλ. – RANK0 ) , Δανδουλάκη ( 0π. – 7ρ. – 1ασ. – RANK5 ) , Τζιότζιου ( 1ρ. – RANK-1 ) , Κοίλια ( δεν αγωνίστηκε ) , Σαπαλίδου  ( δεν αγωνίστηκε ).

ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΙΟΥΛ.   Μ.ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΡΟΥΜΑΝΙΑ  61-76

ΔΕΥΤΕΡΑ 9 ΙΟΥΛ.   ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – Μ.ΒΡΕΤΑΝΙΑ  54-65

ΔΕΥΤΕΡΑ 9 ΙΟΥΛ.   ΙΣΡΑΗΛ – ΕΛΛΑΣ  71-67 ( 14-10 , 41-25 , 59-42 , 71-67 ).

Ε. Τσίνεκε ( 16π. – 8ρ. – 2ασ. – 2κλ. – RANK16 ) , Βιντζηλαίου ( 13π. – 8ρ. – 5ασ. – 2κλ. – 1μπλ. – RANK24 ) , Γεροστέργιου ( 11π. – 10ρ. – 2ασ. – 1κλ. – RANK5 ) , Καρλάφτη ( 12π. – 3ρ. – 2κλ. – 1μπλ. – RANK5 ) , Κ. Τσίνεκε ( 11π. – 12ρ. – 1ασ. – 3κλ. – 1μπλ. – RANK17 ) , Κατσαμούρη ( 2π. – RANK1 ) , Καράκουλα ( 2π. – 2ρ. – RANK-1 ) , Στούπα ( 1ασ. – RANK1 ) , Δανδουλάκη ( 2ρ. – RANK-3 ) , Τζιότζιου ( 2ρ. – 1ασ. – RANK2 ) , Σαπαλίδου  ( 0π. – RANK0 ) , Κοίλια ( δεν αγωνίστηκε ).

ΔΕΥΤΕΡΑ 9 ΙΟΥΛ.   ΟΥΚΡΑΝΙΑ – ΡΟΥΜΑΝΙΑ  56-63

ΤΕΤΑΡΤΗ 11 ΙΟΥΛ.   Μ.ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ  59-70

ΤΕΤΑΡΤΗ 11 ΙΟΥΛ.  ΕΛΛΑΣ – ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ  71-75 ( 15-17 , 26-43 , 53-60 , 71-75 ).

Ε. Τσίνεκε ( 16π. – 3ρ. – 4ασ. – 3κλ. – RANK10 ) , Βιντζηλαίου ( 15π. – 6ρ. – 6ασ. – 3κλ. – RANK22 ) , Καρλάφτη ( 13π. – 3ρ. – 1ασ. – 3κλ. – RANK11 ) , Δανδουλάκη ( 10π. – 2ρ. – 1ασ. – RANK6 ) , Γεροστέργιου ( 9π. – 1ρ. – 3ασ. – 1μπλ. – RANK8 ) , Κατσαμούρη ( 6π. – 4ρ. – 1κλ. – RANK6 ) , Καράκουλα ( 2π. – 1ρ. – RANK0 ) , Κοίλια ( 0π. – RANK0 ) , Τζιότζιου ( 1ρ.– RANK0 ) , Σαπαλίδου  ( 3ρ. – 2ασ. – RANK4 ) , Στούπα ( δεν αγωνίστηκε ).

ΤΕΤΑΡΤΗ 11 ΙΟΥΛ.   ΡΟΥΜΑΝΙΑ – ΙΣΡΑΗΛ  64-43

ΠΕΜΠΤΗ 12 ΙΟΥΛ.   ΕΛΛΑΣ – Μ.ΒΡΕΤΑΝΙΑ  

ΠΕΜΠΤΗ 12 ΙΟΥΛ.  ΙΣΡΑΗΛ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ  

ΠΕΜΠΤΗ 12 ΙΟΥΛ.   ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΡΟΥΜΑΝΙΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΡΟΥΜΑΝΙΑ        8    +61

2. ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ      7     +1

- – – – – – – – – – – – – – – – –  - – – – – – -

3. ΟΥΚΡΑΝΙΑ         6    +18

4. ΙΣΡΑΗΛ               6      -5

5. Μ.ΒΡΕΤΑΝΙΑ     5     -32

6. ΕΛΛΑΣ                 4     -43

Β΄ΓΚΡΟΥΠ 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΤΣΕΧΙΑ               8     +83

2. ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ  7    +32

- – – – – – – – – – – – – – –  –  - – – – –

3. ΤΟΥΡΚΙΑ           6    +17

4. ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ     6    +13

5. ΙΣΛΑΝΔΙΑ        5    -112

6. ΔΑΝΙΑ                4    -33

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ  14 ΙΟΥΛ.  Α1  -  Β2  

ΣΑΒΒΑΤΟ  14 ΙΟΥΛ.  Β1  -  Α2

ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ  15 ΙΟΥΛ.  ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ  Ι  -  ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ  ΙΙ

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ  15 ΙΟΥΛ.  ΝΙΚΗΤΗΣ  Ι  -  ΝΙΚΗΤΗΣ  ΙΙ

Μοιραστείτε την είδηση...Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter0Email this to someone