ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΙΑ ΑΙΟΛΙΚΟ

ΕΛΛΑΣ ΚΥΠ. 2018-19 Β΄ΦΑΣΗ 1η

Δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση για την τρίτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος η ομάδα του Αιολικού και στην εκτός έδρας αναμέτρηση στην Κω απέναντι στον Αντίμαχο γνώρισε την ήττα με 3-1 μένοντας εκτός συνέχειας στην διοργάνωση. Η ομάδα από την Μυτιλήνη αν και προηγήθηκε μόλις στο 13ο λεπτό με σκόρερ τον Βεζιρτζόγλου ύστερα από ενέργεια του Τσουβαλτσίδη δεν μπόρεσε να κρατήσει το αποτέλεσμα μέχρι το τέλος του παιχνιδιού. Αρχικά δέχθηκε την ισοφάριση στο 32ο λεπτό με σουτ του Χατζηβασίλη από το ύψος της μεγάλης περιοχής και στην επανάληψη μέσα σε τέσσερα λεπτά άλλα δύο τέρματα ( 76΄με σουτ του Χατζηφούντα και 80΄με κεφαλιά του Χατζηβασίλη) για να γνωρίσει τον αποκλεισμό από την περυσινή κυπελλούχο Δωδεκανήσου η οποία αγωνίζεται μία κατηγορία χαμηλότερη.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Ψυρρόπουλος): Ζαχαρής – Τσουβαλτσίδης , Καπταγιάννης , Τάχιας , Κουκουρώνας ( 46΄Ποτουρίδης ) – Παλαμουτσής ( 46΄Λαρανζέιρα ) , Κατσίκης , Διαμαντίδης ( 75΄Σεφουλάι ) , Λαλάς , Βουτσιώτης – Βεζιρτζόγλου.