ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΘΑΡΡΟΥΣ ΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ

ÊÕÐÅËËÏ / ÐÁÏ - ÉÅÑÁÐÅÔÑÁ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: ÁÍÔÙÍÇÓ ÍÉÊÏËÏÐÏÕËÏÓ / EUROKINISSI)

Με τέρμα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων τα Πράσινα Μωρά του Γιώργου Δώνη έφεραν το ματς στην ισοπαλία κόντρα στην Ιεράπετρα για την δεύτερη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδος. Οι Πράσινοι με ενδεκάδα αποτελούμενη ακόμα και από παίκτες που δεν έχουν ούτε λεπτό συμμετοχής φέτος , δεν κατάφεραν να καθαρίσουν την υπόθεση πρόκριση από το σημερινό παιχνίδι και θα χρειαστεί να περιμένει το τελευταίο απέναντι στον Κισσαμικό όπου χρειάζεται μια ισοπαλία για να περάσει στην επόμενη φάση. Η απειρία των μικρών φάνηκε στο πρώτο ημίχρονο όταν παρότι πήραν το προβάδισμα στο σκορ πήγαν στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ από καθαρά χαλαρότητα που έδειξαν στο δεύτερο μισό του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναικός πίεσε , έχασε σωρεία ευκαιριών αλλά ο τερματοφύλακας και το δοκάρι ήταν η αιτία που δεν επέτρεψαν παρά μόνο στο τέλος στους γηπεδούχους να πανηγυρίσουν το γκολ της ισοφάρισης.

Το φιλμ του αγώνα:

17΄Ευκαιρία για τον Παναθηναικό όταν σε σέντρα σουτ του Οικονόμου διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Παναγιώτου.

20΄ΓΚΟΛ 1-0. Μετά το σουτ του Χατζηθεοδωρίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής η μπάλα καταλήγει στην γωνία του Παναγιώτου.

22΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναικό όταν από πάσα του Χατζηθεοδωρίδη βγαίνει τετ α τετ ο Καμπετσής ο οποίος πλασάρει άουτ.

25΄ΓΚΟΛ 1-1. Μετά από σέντρα του Μηνά κάνει την κοντινή προβολή ο Χίσι και σκοράρει.

31΄Ευκαιρία για την Ιεράπετρα όταν σε αντεπίθεση κάνει το σουτ ο Πότσι για να αποκρούσει ο Κότσαρης.

43΄ΓΚΟΛ 1-2. Μετά από σέντρα του Μαρτσάκη κάνει την προβολή ο Αναστασόπουλος και στέλνει την μπάλα στην άδεια εστία.

49΄Πολύ καλή ευκαιρία για τον Παναθηναικό όταν το σουτ του Κουντουριώτη πέρασε ελάχιστα δίπλα από το κάθετο δοκάρι άουτ.

51΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναικό όταν το πλασέ από το ύψος του πέναλτι που κάνει ο Κουντουριώτης αποκρούει με τα πόδια ο Παναγιώτου.

52΄Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναικό όταν ο Καμπετσής μπαίνει στην περιοχή για να σουτάρει και να βρει το οριζόντιο δοκάρι.

61΄Ευκαιρία για τον Παναθηναικό όταν ο Καμπετσής κάνει το σουτ μέσα στην περιοχή για να κοντραριστεί τελευταία στιγμή και να βγει κόρνερ.

71΄Ευκαιρία για τον Παναθηναικό όταν το σουτ του Εμμανουηλίδη μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Παναγιώτου.

77΄Ευκαιρία για τον Παναθηναικό όταν το σουτ του Μπουζούκη μπλοκάρει ο Παναγιώτου.

82΄Μεγάλη ευκαιρία για την Ιεράπετρα όταν σε αντεπίθεση ο Μούτσα πάσαρε στον Αναστασόπουλου το σουτ του οποίου απέκρουσε ο Κότσαρης.

85΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναικό όταν μετά από κόρνερ αρχικά το σουτ του Πούγγουρα αποκρούει με τα πόδια ο Παναγιώτου και στην συνέχεια η κεφαλιά του ίδιου περνά άουτ.

90΄Πολύ καλή ευκαιρία για τον Παναθηναικό όταν σε σέντρα πιάνει κεφαλιά ο Εμμανουηλίδης που περνά λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

94΄ΓΚΟΛ 2-2. Μετά από σέντρα του Εμμανουηλίδη κάνει άστοχη έξοδο ο Παναγιώτου και σε κενή εστία ο Καμπετσής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Δώνης): Κότσαρης – Θεοχάρης ( 46΄Μπουζούκης ) , Παντελάκης , Οικονόμου – Αποστολάκης ( 79΄Σιφναίος ) , Στάικος , Τζανδάρης , Χατζηθεοδωρίδης – Εμμανουηλίδης , Κουντουριώτης ( 70΄Πούγγουρας ) – Καμπετσής.
Στον πάγκο έμειναν: Χριστογεώργος , Σερπέζης , Τζαβίδας , Σκεντεράι.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Μάγγος): Παναγιώτου – Αναστασόπουλος , Κορομηλάς , Μίγκας ( 79΄Πιθαρούλης ) , Χίσι – Μούτσα , Πότσι , Μηνάς ( 69΄Τζελέπης )  - Παπαδόπουλος , Καλημέρης , Μαρτσάκης ( 58΄Κορέτας ).
Στον πάγκο έμειναν : Μπένκο , Τοπούζης , Δερμιτζάκης , Πουκούδης.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Χατζηθεοδωρίδης , Παντελάκης – Χίσι.