ΒΑΡΙΑ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΕΘΝΙΚΗ

EUROBASKET 2017 U18 MEN GROUP 3h

Κατά την τρίτη μέρα της τελικής φάσης του EUROBASKET 2017 κάτω των 18 το οποίο διεξάγεται στην Σλοβακία το χρονικό διάστημα και θα διαρκέσει μέχρι τις 6 Αυγούστου , η Ελληνική Εθνική ομάδα έχασε από την Λιθουανία με 81-61 και έμεινε στην δεύτερη θέση του ομίλου. Έχοντας σε κακή μέρα όλη την ομάδα σχεδόν και το δίδυμο Καλαιτζάκη – Μωραίτη να έχει μια υποφερτή απόδοση έχασε δίκαια από τους Λιθουανούς και πλέον στην φάση των 16 θα αντιμετωπίσουν σε νοκ άουτ ματς την ομάδα της Λετονίας την Τετάρτη το βράδυ έχοντας στόχο την πρόκριση στα προημιτελικά της διοργάνωσης. Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα:

Α΄ΓΚΡΟΥΠ 

ΣΑΒΒΑΤΟ  29 ΙΟΥΛ.   ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΤΟΥΡΚΙΑ  61-70 ( 19-26 , 33-33 , 47-46 , 61-70 ).

ΣΑΒΒΑΤΟ  29 ΙΟΥΛ.   ΡΩΣΙΑ – ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ  81-71 ( 24-18 , 45-34 , 67-55 , 81-71 ).

ΚΥΡΙΑΚΗ  30 ΙΟΥΛ.   ΤΟΥΡΚΙΑ – ΡΩΣΙΑ  90-77 ( 21-24 , 44-42 , 65-66 , 90-77 ).

ΚΥΡΙΑΚΗ  30 ΙΟΥΛ.   ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ  81-73 ( 13-11 , 39-33 , 51-57 , 81-73 ).

ΤΡΙΤΗ  1 ΑΥΓ.  ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ – ΤΟΥΡΚΙΑ  74-85 ( 16-20 , 38-48 , 54-68 , 74-85 ).

ΤΡΙΤΗ  1 ΑΥΓ.   ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΡΩΣΙΑ  69-67 ( 5-13 , 24-28 , 47-45 , 57-57 καν. αγ. , 69-67 παρ. ).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΤΟΥΡΚΙΑ                 6    +33

2. ΡΩΣΙΑ                      4      -5

3. ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ   4     -13

4. ΓΕΡΜΑΝΙΑ             4     -15

Β΄ΓΚΡΟΥΠ 

ΣΑΒΒΑΤΟ  29 ΙΟΥΛ.   ΟΥΚΡΑΝΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ  52-69 ( 12-18 , 26-35 , 37-53 , 52-69 ).

ΣΑΒΒΑΤΟ  29 ΙΟΥΛ.   ΣΕΡΒΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ  70-76 ( 26-10 , 39-33 , 52-55 , 70-76 ).

ΚΥΡΙΑΚΗ  30 ΙΟΥΛ.   ΙΤΑΛΙΑ – ΣΕΡΒΙΑ  46-63 ( 21-15 , 35-26 , 42-44 , 46-63 ).

ΚΥΡΙΑΚΗ  30 ΙΟΥΛ.   ΙΣΠΑΝΙΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ  84-72 παρ. ( 24-22 , 40-33 , 44-47 , 67-67 καν. αγ. , 84-72 παρ. ).

ΤΡΙΤΗ  1 ΑΥΓ.  ΣΕΡΒΙΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ  72-63 ( 14-16 , 32-44 , 52-52 , 72-63 ).

ΤΡΙΤΗ  1 ΑΥΓ.   ΙΤΑΛΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ  68-61 ( 12-11 , 34-25 , 45-41 , 68-61 ).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΣΕΡΒΙΑ          5     +20

2. ΙΣΠΑΝΙΑ      5     +11

3. ΙΤΑΛΙΑ          5     +7

4. ΟΥΚΡΑΝΙΑ   3    -38

Γ΄ΓΚΡΟΥΠ  

ΣΑΒΒΑΤΟ  29 ΙΟΥΛ.   ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ – ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ  82-62 ( 25-20 , 37-33 , 56-49 , 82-62 ).

ΣΑΒΒΑΤΟ  29 ΙΟΥΛ.   ΣΛΟΒΕΝΙΑ – ΕΛΛΑΣ  67-81 ( 12-27 , 26-50 , 47-69 , 67-81 ).

Μωραίτης ( 24π. – 5ρ. – 8ασ. – 2κλ. – RANK28 ) , Γ. Καλαιτζάκης ( 12π. – 6ρ. – 1ασ. – RANK14 ) , Πιλάβιος ( 16π. – 3ρ. – 1ασ. – 2κλ. – RANK19 ) , Αρσενόπουλος ( 7π. – 3ρ. – 2ασ. – 2κλ. – 1 μπλ. – RANK8 ) , Π. Καλαιτζάκης 5π. , Γκαργάλης 4π. , Λιούνης 4π. , Δομπρόγιανης 2π. , Ντούβλης 2π. , Βύρλας 2π. , Καμπουρίδης 2π. , Καμπερίδης 1π.

ΚΥΡΙΑΚΗ  30 ΙΟΥΛ.   ΕΛΛΑΣ – ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ  81-78 ( 19-15 , 46-30 , 58-52 , 81-78 ).

Γ. Καλαιτζάκης ( 23π. – 10ρ. – 3ασ. – RANK21 ) , Μωραίτης ( 14π. – 4ρ. – 1ασ. – 3κλ. – RANK9 ) , Πιλάβιος ( 9π. – 4ρ. – RANK5 ) , Γκαργκάλης ( 6π. – 6ρ. – 3ασ. – 1 μπλ. – RANK14 ) , Π. Καλαιτζάκης 9π. , Καμπερίδης 8π. , Καμπουρίδης 5π. , Αρσενόπουλος 3π. , Λιούνης 2π. , Βύρλας 1π. , Ντούβλης 1π.

ΚΥΡΙΑΚΗ  30 ΙΟΥΛ.   ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ  75-57 ( 22-17 , 30-38 , 52-44 , 75-57 ).

ΤΡΙΤΗ  1 ΑΥΓ.  ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ   80-90 ( 24-24 , 41-44 , 60-66 , 80-90 ).

ΤΡΙΤΗ  1 ΑΥΓ.   ΕΛΛΑΣ – ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ  61-81 ( 25-22 , 31-45 , 42-64 , 61-81 ).

Γ. Καλαιτζάκης ( 14π. – 4ρ. – 4κλ. – 1 μπλ. – RANK9 ) , Μωραίτης ( 12π. – 3ρ. – 2ασ. – 2κλ. – RANK7 ) , Π. Καλαιτζάκης ( 5π. – 4ρ. – 1ασ. – RANK6 ) , Αρσενόπουλος ( 8π. – 4ρ. – 1ασ. – RANK7 ) , Πιλάβιος 6π. , Καμπερίδης 5π. , Γκαργκαλής 4π. , Δομπρόγιαννης 1π. , Βύρλας 4π. , Ντούβλης 2π.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ    5    +18

2. ΕΛΛΑΣ               5      -3

3. ΣΛΟΒΕΝΙΑ       4     -22

4. ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ   4    +7

Δ΄ΓΚΡΟΥΠ 

ΣΑΒΒΑΤΟ  29 ΙΟΥΛ.   ΓΑΛΛΙΑ – ΒΟΣΝΙΑ  65-66 ( 20-17 , 33-34 , 52-51 , 65-66 ).

ΣΑΒΒΑΤΟ  29 ΙΟΥΛ.   ΣΛΟΒΑΚΙΑ – ΛΕΤΟΝΙΑ  61-78 ( 19-12 , 26-32 , 53-59 , 61-78 ).

ΚΥΡΙΑΚΗ  30 ΙΟΥΛ.   ΛΕΤΟΝΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ  49-93 ( 13-24 , 22-45 , 31-70 , 49-93 ).

ΚΥΡΙΑΚΗ  30 ΙΟΥΛ.   ΒΟΣΝΙΑ – ΣΛΟΒΑΚΙΑ  73-68 ( 18-13 , 36-31 , 51-46 , 73-68 ).

ΤΡΙΤΗ  1 ΑΥΓ.  ΛΕΤΟΝΙΑ – ΒΟΣΝΙΑ  79-74 ( 26-20 , 48-48 , 61-61 , 79-74 ).

ΤΡΙΤΗ  1 ΑΥΓ.   ΓΑΛΛΙΑ – ΣΛΟΒΑΚΙΑ  68-54 ( 15-17 , 35-28 , 53-43 , 68-54 ).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΓΑΛΛΙΑ        5    +57

2. ΒΟΣΝΙΑ       5       +1

3. ΛΕΤΟΝΙΑ     5     -22

4. ΣΛΟΒΑΚΙΑ  3    -36

ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ ΓΙΑ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΥΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ  2 ΑΥΓ.  Α1  -  Β4  ΤΟΥΡΚΙΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ  2 ΑΥΓ.  Γ2  -  Δ3  ΕΛΛΑΣ – ΛΕΤΟΝΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ  2 ΑΥΓ.  Β2  -  Α3  ΙΣΠΑΝΙΑ – ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ

ΤΕΤΑΡΤΗ  2 ΑΥΓ.  Δ1  -  Γ4  ΓΑΛΛΙΑ – ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ  2 ΑΥΓ.  Α2  -  Β3  ΡΩΣΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ  2 ΑΥΓ.  Γ1  -  Δ4  ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΣΛΟΒΑΚΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ  2 ΑΥΓ.  Β1  -  Α4  ΣΕΡΒΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ  2 ΑΥΓ.  Δ2  -  Γ3  ΒΟΣΝΙΑ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  4 ΑΥΓ.  ( 1 ) – ( 2 )

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  4 ΑΥΓ.  ( 3 ) – ( 4 )

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  4 ΑΥΓ.  ( 5 ) – ( 6 )

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  4 ΑΥΓ.  ( 7 ) – ( 8 )

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

ΣΑΒΒΑΤΟ  5 ΑΥΓ.  Ι – ΙΙ

ΣΑΒΒΑΤΟ  5 ΑΥΓ.  ΙΙΙ – ΙV

ΑΓΩΝΕΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ  6 ΑΥΓ.

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ.

ΤΕΛΙΚΟΣ

Μοιραστείτε την είδηση...Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter0Email this to someone