ΒΥΣΣΥΝΙ ΘΥΕΛΛΑ ΣΟΥΖΑ ΤΟ ΑΛΟΓΑΚΙ

ΕΛΛΑΣ 2018-19 16η α

Σε ένα παιχνίδι στο οποίο η Λάρισα ήταν καλύτερη και πιο αποτελεσματική πήρε την νίκη με 3-0 σε βάρος του Απόλλωνα και απομακρύνθηκε ακόμα περισσότερο από την ζώνη του υποβιβασμού. Η ομάδα της Θεσσαλίας χωρίς να απειληθεί από τον αντίπαλο της κατάφερε στα πρώτα λεπτά να ανοίξει το σκορ κάνοντας για αυτήν ακόμα ευκολότερη την συνέχεια. Στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε άλλα δύο τέρματα σφραγίζοντας την κατάκτηση των τριών βαθμών ενώ είχε από την αρχή της επανάληψης και αριθμητικό πλεονέκτημα. Οι φιλοξενούμενοι συνεχίζουν να βρίσκονται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και αρχίζει πλέον να σφίγγει ο κλοιός του υποβιβασμού σε βάρος τους.

Το φιλμ του αγώνα:

5΄ΓΚΟΛ 1-0. Μετά από σέντρα στο δεύτερο δοκάρι σηκώθηκε να διώξει ο Γκίνο και πιεζόμενος έστειλε κατά λάθος την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

28΄Ευκαιρία για την Απόλλωνα όταν σε σέντρα του Κονέ δεν προλαβαίνει να κάνει την κοντινή προβολή ο Ναδάλες.

42΄Ευκαιρία για την Λάρισα όταν σε σουτ του Φατιόν από το ύψος της μεγάλης περιοχής διώχνει σε κόρνερ ο Χέντερσον.

44΄Πολύ καλή ευκαιρία για την Λάρισα όταν μπήκε από πλάγια στην περιοχή ο Νούνιτς και στο τετ α τετ έστειλε την μπάλα άουτ πάνω από την εστία.

47΄Ευκαιρία για την Λάρισα όταν μπήκε στην περιοχή ο Μπαργκάν αλλά το σουτ που κάνει μπλοκάρει ο Χέντερσον.

56΄Ευκαιρία για τον Απόλλωνα όταν το σουτ του Μπεντινέλι από πλάγια θέση μπλοκάρει ο Κρίστινσον.

63΄ΓΚΟΛ 2-0. Μετά από ατομική ενέργεια ο Μιλοσάβλιεβιτς φτάνει στην γραμμή του άουτ κάνοντας το παράλληλο γύρισμα για να σπρώξει την μπάλα στην άδεια εστία ο Νούνιτς.

77΄ΓΚΟΛ 3-0. Μετά το δυνατό σουτ του Ντέλετιτς αποκρούει ασθενώς ο Χουάντερσον και ο Νούνιτς δεν δυσκολεύεται να σκοράρει.

81΄Μεγάλη ευκαιρία για την Λάρισα όταν σε πάσα του Ντέλετιτς βγαίνει τετ α τετ ο Μιλοσάβλιεβιτς αλλά το σουτ που κάνει αποκρούει ο Χουάντερσον.

88΄Ευκαιρία για τον Απόλλωνα όταν σε εκτέλεση φάουλ κάνει την κεφαλιά ο Τζανετόπουλος η οποία περνά άουτ.

ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ (Φέστα): Κρίστινσον – Καρανίκας , Ζίζιτς , Γκοίκοβιτς , Γιακιμόβσκι – Φατιόν , Σεσέροβιτς ( 74΄Πίτι ) – Μπαργκάν ( 61΄Σικάβκα ) , Μιλοσάβλιεβιτς , Ντέλετιτς – Νούνιτς ( 86΄Νούσιος ).
Στον πάγκο έμειναν : Παιτέρης , Γκόλιας , Μπάλλας , Ακόστα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. (Τεννές): Χουάντερσον – Τζανετόπουλος , Λούκιτς , Κύργιας – Κοντοές , Στάθης , Γκίνο ( 54΄Ντ΄Ούρσο ) , Κονέ ( 65΄Ναζλίδης ) , Ναδάλες – Μπεντινέλι ( 70΄Τριάδης ) , Βάρκας.

Στον πάγκο έμειναν: Βάσιτς , Βαφέας , Ρώσση , Ντεφεντερίκο.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Στάθης , Βάρκας.
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Στάθης ( 50΄) με δεύτερη κίτρινη.