ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ ΝΙΚΗΤΗ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

LIGUE 1 2017-18 23h b

Η ισοπαλία ανάμεσα στην Μαρσέιγ και την Μονακό δεν ευνόησε καμία από τις δύο ομάδες και παρέμειναν ισόβαθμες στην τρίτη θέση της βαθμολογίας μετά την 23η αγωνιστική. Με αυτό το αποτέλεσμα που δεν ευνόησε και τους δύο , δεν εκμεταλλεύτηκαν την ήττα της Λυών μένοντας πίσω της έναν βαθμό. Στο λεγόμενο και ως ντέρμπι της Μεσογείου όλα κρίθηκαν στα πρώτα λεπτά κάθε ημιχρόνου όταν σημειώθηκαν και τα τέσσερα τέρματα. Στο πρώτο μέρος προηγήθηκε η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν αμέσως ενώ στην επανάληψη έκαναν την ανατροπή οι Μαρσεγιέζοι για να φέρουν το ματς στα ίσα οι φιλοξενούμενοι.

ΜΑΡΣΕΙΓ – ΜΟΝΑΚΟ         2 – 2

Σκόρερ: 7΄Ραμί , 47΄Ζερμέν – 4΄Μπαλντέ , 51΄Φαμπίνιο.

ΒΕΛΟΝΤΡΟΜ        ΜΑΣΣΑΛΙΑ

Θεατές :   51279

ΜΑΡΣΕΙΓ (Γκαρσία): Μανταντά – Σαρρ , Ρολάντο , Ραμί , Σακάι – Σανσόν , Γκουστάβο – Ταουβίν , Παγιέ ( 84΄Ν΄Ζίε ) , Οκάμπος ( 49΄Ανγκουίσα ) – Ζερμέν ( 90΄Μήτρογλου ).

Στον πάγκο έμειναν: Πελέ , Αμπντενούρ , Μπεντίμο , Λόπεζ.

ΜΟΝΑΚΟ (Ζαρντίμ): Σούμπασιτς – Τουρέ , Γκλικ , Τζέμερσον , Σιντιμπέ – Τίλεμανς , Φαμπίνιο – Γκεζάλ ( 69΄Λόπες ) , Μουτίνιο , Μπαλντέ – Φαλκάο.

Στον πάγκο έμειναν: Σάι , Ράγγι , Ντοράμ , Γιόβετιτς , Σιλά , Μποσίλια.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Παγιέ , Σανσόν , Σαρρ – Γκλικ , Γκεζάλ.

Σε άλλα ματς:

ΛΙΛ – ΣΤΡΑΣΜΠΟΥΡΓΚ  2-1 ( 76΄Ελ Γκχάζι , 90΄Ιέ – 78΄Σααντί ).

ΜΠΟΡΝΤΩ – ΛΥΩΝ  3-1 ( 22΄Ντε Πρεβίλ , 27΄πεν. Μάλκομ , 45΄+2 Λαμπόρντ – 44΄Μαρσέλο ).