ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ ΑΡΧΗ ΓΙΑ ΤΣΣΚΑ

VTB 2017-18 1h a

Με μια ευρεία εκτός έδρας νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η ΤΣΣΚΑ στο VTB πρωτάθλημα επικρατώντας με 87-72 σε βάρος της Ενισέι. Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη πήρε προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά το οποίο ανέβασε σε διψήφιο νούμερο από το πρώτο δεκάλεπτο κιόλας. Το φρένο που πάτησε στο τελευταίο δεκάλεπτο είχε ως συνέπεια οι γηπεδούχοι να φέρουν σε υποφερτά επίπεδα την ήττα αφού λίγο πριν το τέλος της τρίτης περιόδου έφτασε κοντά στους τριάντα πόντους. Μια βδομάδα περίπου πριν το πρώτο παιχνίδι για την Euroleague η ΤΣΣΚΑ έδειξε ετοιμότητα και ξεκινά στοχεύοντας πάλι την κορυφή σε Ρωσία και Ευρώπη.

ΕΝΙΣΕΙ – ΤΣΣΚΑ Μ.       72 – 87

Τα δεκάλεπτα: 11-22 , 25-53 , 49-76 , 72-87.

ΕΝΙΣΕΙ: Ζαχάροβ ( 14π. – 2ρ. – 2ασ. – 1κλ. – RANK10 ) , Μπράιμοχ ( 12π. – 2ρ. – 1κλ. – 1μπλ. – RANΚ9 ) , Χίλλιαρντ ( 11π. – 3ρ. – 1κλ. – RANK7 ) , Έλλις ( 10π. – 5ρ. – 3κλ. – RANK13 ) , Κομισάροβ 6π. , Γκουντουμάκ 4π.

ΤΣΣΚΑ Μ.: Χίγκινς ( 14π. – 6ρ. – 3ασ. – RANK18 ) , Χάντερ ( 12π. – 8ρ. – 1μπλ. – RANK16 ) , Φριντζόν ( 13π. – 2ρ. – 1ασ. – RANK12 ) , ΝτεΚολό ( 11π. – 2ρ. – 3ασ. – RANK10 ) , Βέστερμαν 8π. , Ροντρίγκεθ 8π.