ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΙΣΧΥΟΣ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΔΕΣ (video)

MUNDIAL WOMEN 2019 GROUP 5h

Συνεχίζεται η τελική φάση του 8ου Παγκοσμίου Κυπέλλου Ποδοσφαίρου Γυναικών το οποίο διεξάγεται στα γήπεδα της Γαλλίας και για τον ΣΤ΄όμιλο η ομάδα των ΗΠΑ χωρίς να δείξει κάποιον οίκτο σκόραρε δεκατρείς φορές σε βάρος της αδύναμης Ταυλάνδης κάνοντας επίδειξη ισχύος. Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η Σουηδία δυσκολεύτηκε πολύ για να κάμψει την αντίσταση της Χιλής πετυχαίνοντας δύο τέρματα στα τελευταία δέκα λεπτά της αναμέτρησης. Ακόμα πιο δύσκολα πήρε την νίκη η περυσινή πρωταθλήτρια Ευρώπης ομάδα της Ολλανδίας η οποία επικράτησε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων επί της αντίστοιχης ομάδας της Ν. Ζηλανδίας. Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της διοργάνωσης:

8ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ  ΚΥΠΕΛΛΟ  ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΓΑΛΛΙΑ  2019

ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 7 ΙΟΥΝ.  ΓΑΛΛΙΑ – Ν.ΚΟΡΕΑ  4-0 ( 9΄Λε Σόμερ , 35΄, 45΄+2 Ρενάρ , 85΄Ανρί ).

ΣΑΒΒΑΤΟ 8 ΙΟΥΝ.  ΝΟΡΒΗΓΙΑ – ΝΙΓΗΡΙΑ  3-0 (17΄Ρέιτεν , 34΄Ούτλαντ , 37΄Οχάλε αυτ. ).

ΤΕΤΑΡΤΗ 12 ΙΟΥΝ.  ΝΙΓΗΡΙΑ – Ν.ΚΟΡΕΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 12 ΙΟΥΝ.  ΓΑΛΛΙΑ – ΝΟΡΒΗΓΙΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ 17 ΙΟΥΝ.  ΝΙΓΗΡΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ 17 ΙΟΥΝ.  Ν.ΚΟΡΕΑ – ΝΟΡΒΗΓΙΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΓΑΛΛΙΑ   4-0  3

2.ΝΟΡΒΗΓΙΑ   3-0  3

- – – – – –  – – – –  - – – – – – –  - -

3.ΝΙΓΗΡΙΑ   0-3  0

- – – —  –  - – – – – – – – – – – – – – – – – – –

4.Ν.ΚΟΡΕΑ   0-4  0

Β΄ΟΜΙΛΟΣ  

ΣΑΒΒΑΤΟ 8 ΙΟΥΝ.  ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΚΙΝΑ   1-0 ( 66΄Γκουίν ). 

ΣΑΒΒΑΤΟ 8 ΙΟΥΝ.  ΙΣΠΑΝΙΑ – Ν.ΑΦΡΙΚΗ  3-1 ( 69΄πεν. , 82΄πεν. Χερμόσο , 89΄Γκαρσία – 25΄Γκατλάνα ).

ΤΕΤΑΡΤΗ 12 ΙΟΥΝ.  ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ

ΠΕΜΠΤΗ 13 ΙΟΥΝ.  Ν.ΑΦΡΙΚΗ – ΚΙΝΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ 17 ΙΟΥΝ.  Ν.ΑΦΡΙΚΗ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ 17 ΙΟΥΝ.  ΚΙΝΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΙΣΠΑΝΙΑ   3-1  3

2.ΓΕΡΜΑΝΙΑ   1-0  3

- – – – – – –  - – —  - – – – – – – – – -

3.ΚΙΝΑ   0-1  0

- – – – — – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –  -

4.Ν.ΑΦΡΙΚΗ   1-3  0

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 9 ΙΟΥΝ.  ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ  1-2 ( 22΄Κερ – 56΄, 95΄Μπονανσέα ).

ΚΥΡΙΑΚΗ 9 ΙΟΥΝ.  ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΤΖΑΜΑΙΚΑ  3-0 ( 15΄, 50΄, 64΄Κριστιάνε ).

ΠΕΜΠΤΗ 13 ΙΟΥΝ.  ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ – ΒΡΑΖΙΛΙΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14 ΙΟΥΝ.  ΤΖΑΜΑΙΚΑ – ΙΤΑΛΙΑ

ΤΡΙΤΗ 18 ΙΟΥΝ.  ΤΖΑΜΑΙΚΑ – ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ

ΤΡΙΤΗ 18 ΙΟΥΝ.  ΙΤΑΛΙΑ – ΒΡΑΖΙΛΙΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΒΡΑΖΙΛΙΑ   3-0  3

2.ΙΤΑΛΙΑ   2-1  3

- – – – – – – –  - — –  –  - – – – – – -

3.ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ   1-2  0

- – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

4.ΤΖΑΜΑΙΚΑ   0-3  0

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 9 ΙΟΥΝ.  ΑΓΓΛΙΑ – ΣΚΩΤΙΑ  2-1 ( 14΄Πάρις , 40΄Γουάιτ – 79΄ Έμσλι ).

ΔΕΥΤΕΡΑ 10 ΙΟΥΝ.  ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ – ΙΑΠΩΝΙΑ  0-0  

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14 ΙΟΥΝ.  ΙΑΠΩΝΙΑ – ΣΚΩΤΙΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14 ΙΟΥΝ.  ΑΓΓΛΙΑ – ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 19 ΙΟΥΝ.  ΙΑΠΩΝΙΑ – ΑΓΓΛΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 19 ΙΟΥΝ.  ΣΚΩΤΙΑ – ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΑΓΓΛΙΑ   2-1  3

2.ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ   0-0  1

- – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

3.ΙΑΠΩΝΙΑ   0-0  1

- – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – -

4.ΣΚΩΤΙΑ   1-2  0

Ε΄ΟΜΙΛΟΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 10 ΙΟΥΝ.  ΚΑΝΑΔΑΣ – ΚΑΜΕΡΟΥΝ  1-0 ( 45΄Μπουκάναν ).

ΤΡΙΤΗ 11 ΙΟΥΝ.  Ν.ΖΗΛΑΝΔΙΑ – ΟΛΛΑΝΔΙΑ  0-1 ( 92΄Ρουρντ ).

ΣΑΒΒΑΤΟ 15 ΙΟΥΝ.  ΟΛΛΑΝΔΙΑ – ΚΑΜΕΡΟΥΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ 15 ΙΟΥΝ.  ΚΑΝΑΔΑΣ – Ν.ΖΗΛΑΝΔΙΑ

ΠΕΜΠΤΗ 20 ΙΟΥΝ.  ΟΛΛΑΝΔΙΑ – ΚΑΝΑΔΑΣ

ΠΕΜΠΤΗ 20 ΙΟΥΝ.  ΚΑΜΕΡΟΥΝ – Ν.ΖΗΛΑΝΔΙΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΛΛΑΝΔΙΑ   1-0  3

2.ΚΑΝΑΔΑΣ   1-0  3

- – – – – – – –  - — –  –  - – – – – – -

3.ΚΑΜΕΡΟΥΝ   0-1  0

- – – – – – – – – – – – – – –  - – – – – – – – – —  -

4.Ν.ΖΗΛΑΝΔΙΑ   0-1  0

ΣΤ΄ΟΜΙΛΟΣ

ΤΡΙΤΗ 11 ΙΟΥΝ.  ΧΙΛΗ – ΣΟΥΗΔΙΑ  0-2 ( 22΄Ασλάνι , 94΄Τζάνογκι ).  

ΤΡΙΤΗ 11 ΙΟΥΝ.  ΗΠΑ – ΤΑΥΛΑΝΔΗ  13-0 ( 12΄, 53΄, 74΄, 81΄, 87΄Μόργκαν , 20΄, 56΄Λαβέλ , 32΄Χόραν , 50΄, 54΄Μιούις , 79΄Ραπινόε , 85΄Πουχ , 92΄Λόυντ ).

ΚΥΡΙΑΚΗ 16 ΙΟΥΝ.  ΣΟΥΗΔΙΑ – ΤΑΥΛΑΝΔΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 16 ΙΟΥΝ.  ΗΠΑ – ΧΙΛΗ

ΠΕΜΠΤΗ 20 ΙΟΥΝ.  ΣΟΥΗΔΙΑ – ΗΠΑ

ΠΕΜΠΤΗ 20 ΙΟΥΝ.  ΤΑΥΛΑΝΔΗ – ΧΙΛΗ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΗΠΑ   13-0  3

2.ΣΟΥΗΔΙΑ   2-0  3

- – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

3.ΧΙΛΗ   0-2  0

- – – – – – – – – – – – – – – — – — – – – – – – – – -

4.ΤΑΥΛΑΝΔΗ   0-13  0

ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16

ΣΑΒΒΑΤΟ 22 ΙΟΥΝ.   Β1 – 3Α/Γ/Δ      II

ΣΑΒΒΑΤΟ 22 ΙΟΥΝ.  Α2 – Γ2     Ι

ΚΥΡΙΑΚΗ 23 ΙΟΥΝ.  Δ1 – 3Β/Ε/ΣΤ     ΙΙΙ

ΚΥΡΙΑΚΗ 23 ΙΟΥΝ.  Α1 – 3Γ/Δ/Ε    ΙV

ΔΕΥΤΕΡΑ 24 ΙΟΥΝ.   Β2 – ΣΤ1      V

ΔΕΥΤΕΡΑ 24 ΙΟΥΝ.  ΣΤ2 – Ε2     VΙ

ΤΡΙΤΗ 25 ΙΟΥΝ.  Γ1 – 3Α/Β/ΣΤ     VΙΙ

ΤΡΙΤΗ 25 ΙΟΥΝ.  Ε1 – Δ2    VΙII

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ 

ΠΕΜΠΤΗ 27 ΙΟΥΝ.   I – III  ( 1 )

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 28 ΙΟΥΝ.  ΙV – V  ( 2 )

ΣΑΒΒΑΤΟ 29 ΙΟΥΝ.  VII – VIΙΙ  ( 3 )

ΣΑΒΒΑΤΟ 29 ΙΟΥΝ.  II – VI  ( 4 )

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

ΤΡΙΤΗ 2 ΙΟΥΛ.       ( 1 ) – ( 2 )

ΤΕΤΑΡΤΗ 3 ΙΟΥΛ.      ( 3 ) – ( 4 )

ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 6 ΙΟΥΛ.    ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ 1 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ 2

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 7 ΙΟΥΛ.    ΝΙΚΗΤΗΣ 1 – ΝΙΚΗΤΗΣ 2

Μοιραστείτε την είδηση...Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter0Email this to someone