ΗΤΤΑ Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΤΗΝ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ

ΕΛΛΑΣ Γ 2017-18 13η β

Δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα ο Διαγόρας Αγ. Παρασκευής στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Πανθηραικό και στο πλαίσιο της δέκατης τρίτης αγωνιστικής στον 7ο όμιλο της Γ΄Εθνικής ηττήθηκε με 1-0 από την ομάδα της Σαντορίνης. Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης σημειώθηκε στο 19ο λεπτό με κοντινό σουτ του Μάνια μετά από σέντρα του Κοσταντίνοβ. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι από την αρχή του παιχνιδιού χάνοντας ευκαιρίες για να εξασφαλίσουν την νίκη από πολύ νωρίτερα. Αυτό έδωσε το δικαίωμα στον Διαγόρα να διεκδικήσει να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας πιέζοντας στα τελευταία λεπτά χωρίς όμως να γίνει ιδιαίτερα απειλητικός. Μετά την ήττα αυτή ο Διαγόρας βρέθηκε εντός της ζώνης του υποβιβασμού μετά την πρώτη αγωνιστική και η προσπάθεια πρέπει να είναι πολύ μεγάλη στα υπόλοιπα οκτώ παιχνίδια που απομένουν.

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ (Αρχοντάκης): Αθανασίου – Τσόπελας , Ζέλιος , Λιούκα , Αγοραστός – Κεφαλάς , Φύτρος ( 79΄Γκίκας ) , Μάνιας – Κοσταντίνοβ ( 90΄ Συνολάκης) , Ντούμος ( 70΄Καμπόσος ) , Πολυκρέτης ( 46΄Ντάμζι ).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Πελέκης): Χάιρο – Σεφουλάι ( 60΄Χατζέλης ) , Κρασουδάκης ( 62΄Ρέτσος ) , Χριστόβ , Μέρο – Αχείμαστος , Λαζαρίδης , Τσομπανέλης – Τζέκας , Τζόρνταν , Παρέλης ( 60΄Μαλακός ).