ΘΡΙΑΜΒΕΥΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΕΦΕΣ

EUROLEAGUE 2017-18 7h d

Έχοντας τον Έρικ Μακ Κόλλουμ σε καταπληκτική βραδιά πετυχαίνοντας 31 πόντους εκ των οποίων ήταν εύστοχος σε οκτώ σουτ τριών πόντων , η Αναντολού Εφές πέτυχε την δεύτερη νίκη της στην διοργάνωση σε δεύτερο παιχνίδι και αυτό εκτός έδρας. Μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα στο πρώτο δεκάλεπτο μέσα στην έδρα της Μακάμπη , πήρε την πρωτοπορία στο σκορ και δεν την έχασε μέχρι το τέλος. Μάλιστα στην τελευταία περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 25-11 εκτόξευσε την διαφορά μετατρέποντας την νίκη σε μεγάλο θρίαμβο.

ΜΑΚΑΜΠΗ – ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ            72 – 92

Τα δεκάλεπτα: 19-19 , 35-47 , 61-67 , 72-92.

ΜΑΚΑΜΠΗ: Τζάκσον ( 20π. – 2ρ. – 1ασ. – 2κλ. – RANK16 ) , Μπόλντεν ( 12π. – 8ρ. – 2ασ. – 4μπλ. – RANK24 ) , Τόμας ( 10π. – 6ρ. – 2ασ. – 1κλ. – 1μπλ. – RANK9 ) , Τάις ( 10π. – 3ρ. – 1κλ. – 2μπλ. – RANK13 ) , Ρολ 7π. , Κόουλ 6π.

ΕΦΕΣ: Μακ Κόλλουμ ( 31π. – 4ρ. – 3ασ. – 1κλ. – 1μπλ. – RANK33 ) , Στίματς ( 15π. – 13ρ. – 1ασ. – 3κλ. – RANK22 ) , Ντάνστον ( 10π. – 6ρ. – 3ασ. – 5μπλ. – RANK17 ) , Σιμόν ( 11π. – 5ρ. – 2ασ. – 1κλ. – 1μπλ. – RANK12 ) , Λέντο 10π. , Άνταμς 7π.