ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΠ

ΚΥΠΡΟΣ 2017-18 ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΠ

Έναρξη των επίσημων εγχώριων διοργανώσεων στο πανέμορφο νησί της Αφροδίτης με την διεξαγωγή του Σούπερ Καπ ανάμεσα στην πρωταθλήτρια ομάδα του ΑΠΟΕΛ και τον Κυπελλούχο Απόλλωνα Λεμεσού. Η ομάδα από την Λεμεσό με σκορ 2-1 κατάφερε να επικρατήσει της αντιπάλου του και να πανηγυρίσει την κατάκτηση του τροπαίου το οποίο είναι το τρίτο στην ιστορία του όλες με θύμα την ομάδα του ΑΠΟΕΛ. Το σκορ άνοιξαν οι πρωταθλητές Κύπρου μόλις στο 8ο λεπτό με τον Γιώργο Εφρέμ κρατώντας το προβάδισμα σε όλο το πρώτο ημίχρονο και μετά μέχρι το 78ο λεπτό. Στο σημείο αυτό ο Απόλλωνας ισοφάρισε με τον Άλεξ Ντα Σίλβα , για να φτάσει τελικά στην μεγάλη ανατροπή νίκη στο 87ο λεπτό έχοντας σκόρερ του χρυσού γκολ τον Αντρέ Σκέμπρι.