ΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΟΙ ΣΤΕΦΑΝΟΥΑ

LIGUE 1 2018-19 1h c

Η Σαιντ Ετιέν ήταν την περασμένη περίοδο μία από τις καλύτερες ομάδες του Γαλλικού πρωταθλήματος όσον αφορά το δεύτερο ημίχρονο. Με το καλημέρα της νέας ποδοσφαιρικής σεζόν 2018-19 αυτό το επιβεβαίωσε και πήρε την νίκη απέναντι στην Γκινγκάμπ χάρις στο γκολ του Ντιονί το τελευταίο δεκάλεπτο. Ντεμπούτο με γκολ έκανε το νέο μεταγραφικό απόκτημα των Στεφανουά ο Γουαμπί Χαζρί , με τον Τιράμ να φέρνει το ματς στα ίσα εκτελώντας εύστοχα πέναλτι στην αρχή της επανάληψης πριν ο Ντιονί πετύχει το πρώτο του τέρμα από την στιγμή που τον πήρε η Σαιντ Ετιέν από την Ντιζόν.

ΣΑΙΝΤ ΕΤΙΕΝ – ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ         2 – 1

Σκόρερ: 45΄Χαζρί , 80΄Ντιονί – 56΄πεν. Τιράμ.

ΣΤΑΝΤ   ΓΚΟΦΡΕ  ΓΚΙΚΑΡ        ΣΑΙΝΤ ΕΤΙΕΝ

Θεατές :   26006

ΣΑΙΝΤ ΕΤΙΕΝ (Γκασέ): Ρουφιέ – Κολοντζιέτζακ , Περίν , Σούμποτιτς , Γκάμπριελ Σίλβα – Σελνάες ( 64΄Ντιουσέ ) , ΕμΒιλά – Χαμουμά , Χαζρί , Μονέ Πακέ ( 81΄Καμαρά ) – Ντιονί ( 90΄Νορντίν ).

Στον πάγκο έμειναν: Μουλίν , Πάνος , Σαλιμπά , Γκουεγιέ.

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ (Κομπαρέ): Τζόνσον – Ικόκο ( 83΄Τραορέ ) , Εμπόα , Κερμπράτ , Ρεμπόκο – Φιρί ( 61΄Ντιντό ) , Μπλας ( 86΄ΕνΓκμπακότο ) – Κοκό , Μπενεζέ , Τιράμ – Ρου.

Στον πάγκο έμειναν: Καιγιάρ , Ταμπανού , Σορμπόν , Σαλιμπούρ.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ντιονί , Σελνάες , Ρουφιέ – Κερμπράτ.

Σε άλλα ματς:

ΛΙΛ – ΡΕΝ  3-1 ( 45΄Μοτίμπα , 54΄Πέπε , 68΄Μπάμπα – 43΄Γκρενιέ ).

ΝΙΣ – ΡΕΜΣ  0-1 ( 2΄Ντουμπιά ).

ΜΟΝΠΕΛΙΕ – ΝΤΙΖΟΝ  1-2 ( 5΄Μέντες – 52΄Ταβάρες , 91΄Κουλιμπαλί ).

ΑΝΖΕ – ΝΙΜ  3-4 ( 33΄Καπέλε , 51΄Φουλγκίνι , 55΄Τραορέ – 4΄Τιούμπ , 76΄, 88΄Ντεπρές , 85΄Ριπάρ ).