ΟΙ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΓΙΑ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΚΑΙ ΑΣΤΕΡΑ

Europa League 2018-19 draw 1os - 2os round

Πραγματοποιήθηκε στην Νιόν της Ελβετίας η κλήρωση του πρώτου και δεύτερου προκριματικού γύρου για το Γιουρόπα Ληγκ περιόδου 2018-19 με έντονο ελληνικό ενδιαφέρον. Σε αυτήν μετείχαν ο Ατρόμητος και ο Αστέρας ανήκοντες στο γκρουπ των ισχυρών με το αποτέλεσμα της να κρίνεται αρκετά ευνοικό και για τους δύο. Η ομάδα του Περιστερίου κληρώθηκε να αντιμετωπίσει την Ντιναμό Μπρεστ από την Λευκορωσία και η ομάδα από την Τρίπολη τον νικητή του ζευγαριού ανάμεσα στην Χιμπέρνιαν από την Σκωτία και την Ρούναβικ από τα Ν. Φερόε με τα πρώτα παιχνίδια να διεξάγονται στις έδρες των αντιπάλων τους.

ΓΙΟΥΡΟΠΑ  ΛΗΓΚ    2018-19

ΠΡΩΤΟΣ  ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  ΓΥΡΟΣ ( 47 ζευγάρια )

Πρώτο παιχνίδι :  Πέμπτη 12 Ιουλίου

Δεύτερο παιχνίδι :  Πέμπτη 19 Ιουλίου

Μερικά από τα πιο σημαντικά ζευγάρια:

ΣΤΟΥΜΠΡΑΣ ( ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ ) – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ ( ΚΥΠΡΟΣ )

ΑΝΟΡΘΩΣΗ ( ΚΥΠΡΟΣ ) – ΛΑΤΣΙ ( ΑΛΒΑΝΙΑ )

ΙΛΒΕΣ ( ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ ) – ΣΛΑΒΙΑ ΣΟΦΙΑΣ ( ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ )

ΡΕΗΝΤΖΕΡΣ ( ΣΚΩΤΙΑ ) – ΣΚΟΥΠΙ ( ΦΥΡΟΜ )

ΝΕΦΤΣΙ ΜΠΑΚΟΥ ( ΑΖΕΡΜΠΑΙΤΖΑΝ ) – ΟΥΙΠΕΣΤ ( ΟΥΓΓΑΡΙΑ )

ΝΤΕΡΙ ( ΙΡΛΑΝΔΙΑ ) – ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΙΝΣΚ ( ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ )

ΣΑΜΡΟΚ ΡΟΒΕΡΣ ( ΙΡΛΑΝΔΙΑ ) – ΑΙΚ ( ΣΟΥΗΔΙΑ )

ΚΛΙΦΤΟΝΒΙΛ ( Β.ΙΡΛΑΝΔΙΑ ) – ΝΟΡΝΤΖΕΛΑΝΤ ( ΔΑΝΙΑ )

ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ ( ΟΥΓΓΑΡΙΑ ) – ΜΑΚΑΜΠΗ ΤΕΛ ΑΒΙΒ ( ΙΣΡΑΗΛ )

ΤΣΣΚΑ ΣΟΦΙΑΣ ( ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ) – ΡΙΓΑ ( ΛΕΤΟΝΙΑ )

ΦΚ ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ ( ΔΑΝΙΑ ) – ΚΟΥΟΠΙΟ ( ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ )

ΛΕΒΑΝΤΙΑ ( ΕΣΘΟΝΙΑ ) – ΝΤΑΝΤΑΛΚ ( ΙΡΛΑΝΔΙΑ )

ΓΚΛΕΝΑΒΟΝ ( Β.ΙΡΛΑΝΔΙΑ ) – ΜΟΛΝΤΕ ( ΝΟΡΒΗΓΙΑ )

ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝ ( ΣΚΩΤΙΑ ) – ΡΟΥΝΑΒΙΚ ( Ν.ΦΕΡΟΕ )

ΔΕΥΤΕΡΟΣ  ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  ΓΥΡΟΣ   ( 46 ζευγάρια )

Πρώτο παιχνίδι :  Πέμπτη 26 Ιουλίου

Δεύτερο παιχνίδι :  Πέμπτη 2 Αυγούστου

Μερικά από τα πιο σημαντικά ζευγάρια:

ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΠΡΕΣΤ ( ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ ) – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝ ( ΣΚΩΤΙΑ ) / ΡΟΥΝΑΒΙΚ ( Ν.ΦΕΡΟΕ ) – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΖΕΛΕΖΝΙΤΣΑΡ ( ΒΟΣΝΙΑ ) / ΝΑΡΒΑ ΤΡΑΝΣ ( ΕΣΘΟΝΙΑ ) – ΣΤΟΥΜΠΡΑΣ ( ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ ) / ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ ( ΚΥΠΡΟΣ )

ΛΕΒΑΝΤΙΑ ( ΕΣΘΟΝΙΑ ) / ΝΤΑΝΤΑΛΚ ( ΙΡΛΑΝΔΙΑ ) – ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑ ( ΚΥΠΡΟΣ )

ΓΚΛΕΝΑΒΟΝ ( Β.ΙΡΛΑΝΔΙΑ ) / ΜΟΛΝΤΕ ( ΝΟΡΒΗΓΙΑ ) – ΑΝΟΡΘΩΣΗ ( ΚΥΠΡΟΣ ) / ΛΑΤΣΙ ( ΑΛΒΑΝΙΑ )

ΑΜΠΕΡΝΤΗΝ ( ΣΚΩΤΙΑ ) – ΜΠΕΡΝΛΙ ( ΑΓΓΛΙΑ )

ΜΠΑΝΑΤΣ ( ΑΡΜΕΝΙΑ ) / ΣΕΡΑΓΕΒΟ ( ΒΟΣΝΙΑ ) – ΑΤΑΛΑΝΤΑ ( ΙΤΑΛΙΑ )

ΠΡΟΚΑΤΑΡΚΤΙΚΟ ΜΑΤΣ 3 / ΚΑΙΡΑΤ ( ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ ) – ΑΖ ΑΛΚΜΑΑΡ ( ΟΛΛΑΝΔΙΑ )

ΡΟΥΝΤΑΡ ΒΕΛΝΙΕ ( ΣΛΟΒΕΝΙΑ ) / ΠΡΟΚΑΤΑΡΚΤΙΚΟ ΜΑΤΣ 6 – ΣΤΕΑΟΥΑ ( ΡΟΥΜΑΝΙΑ )

ΤΣΣΚΑ ΣΟΦΙΑΣ ( ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ) / ΡΙΓΑ ( ΛΕΤΟΝΙΑ ) – ΑΝΤΜΙΡΑ ΒΑΚΕΡ ( ΑΥΣΤΡΙΑ )

ΣΠΑΡΤΑΚ ΣΟΥΜΠΟΤΙΤΣΑ ( ΣΕΡΒΙΑ ) / ΚΟΛΕΡΕΗΝ ( Β.ΙΡΛΑΝΔΙΑ ) – ΣΠΑΡΤΑ ΠΡΑΓΑΣ ( ΤΣΕΧΙΑ )

ΛΕΙΨΙΑ ( ΓΕΡΜΑΝΙΑ ) – ΛΙΕΠΑΓΙΑ ( ΛΕΤΟΝΙΑ ) / ΧΑΚΕΝ ( ΣΟΥΗΔΙΑ )

ΟΥΦΑ ( ΡΩΣΙΑ ) – ΣΙΡΟΚΙ ( ΒΟΣΝΙΑ ) / ΝΤΟΜΖΑΛΕ ( ΣΛΟΒΕΝΙΑ )

ΓΙΑΓΚΕΛΟΝΙΑ ( ΠΟΛΩΝΙΑ ) – ΡΙΟ ΑΒΕ ( ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ )

ΛΙΝΤΣΕΡ ( ΑΥΣΤΡΙΑ ) – ΛΙΛΕΣΤΡΟΜ ( ΝΟΡΒΗΓΙΑ )

ΠΡΟΚΑΤΑΡΚΤΙΚΟ ΜΑΤΣ 4 / ΠΟΝΤΓΚΟΡΙΤΣΑ ( ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ ) – ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ ( ΤΟΥΡΚΙΑ )

ΒΕΝΤΣΠΙΛΣ ( ΛΕΤΟΝΙΑ ) / ΛΟΥΦΤΕΤΑΡΙ ( ΑΛΒΑΝΙΑ ) – ΜΠΟΡΝΤΩ ( ΓΑΛΛΙΑ )

ΡΑΣΙΝΓΚ ( ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ ) / ΒΙΤΟΡΟΥΛ ( ΡΟΥΜΑΝΙΑ ) – ΒΙΤΕΣΕ ( ΟΛΛΑΝΔΙΑ )

ΣΕΒΙΛΛΗ ( ΙΣΠΑΝΙΑ ) - ΝΕΦΤΣΙ ΜΠΑΚΟΥ ( ΑΖΕΡΜΠΑΙΤΖΑΝ ) / ΟΥΙΠΕΣΤ ( ΟΥΓΓΑΡΙΑ )

ΓΚΕΝΚ ( ΒΕΛΓΙΟ ) – ΦΟΛΑ ΕΣ ( ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ ) / ΠΡΟΚΑΤΑΡΚΤΙΚΟ ΜΑΤΣ 1

ΤΖΟΥΡΓΚΑΡΝΤΕΝ ( ΣΟΥΗΔΙΑ ) – ΜΑΡΙΟΥΠΟΛ ( ΟΥΚΡΑΝΙΑ )

Μοιραστείτε την είδηση...Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter0Email this to someone