Ο ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟΥ

ΛΕΣΒΟΣ 2017-18 ΚΥΠ. ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ Α΄

Με το ίδιο σκορ που είχε επικρατήσει και για το πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής , ο Αιολικός έφυγε νικητής από την Αγία Παρασκευή σε βάρος του Διαγόρα στον νοκ άουτ ημιτελικό για την διοργάνωση του Κυπέλλου Λέσβου. Με σκόρερ τον Μπουρού στο 33ο λεπτό η ομάδα της Μυτιλήνης πήρε την νίκη με 1-0 και ταυτόχρονα την πρόκριση στον τελικό. Εκεί θα περιμένει την νικήτρια ομάδα της αναμέτρησης ανάμεσα στον Μεσότοπο και τον Ατρόμητο Ανεμώτιας η οποία θα διεξαχθεί μετά από δύο βδομάδες στις 17 Ιανουαρίου. Το παιχνίδι ήταν αρκετά επεισοδιακό με διακοπές έχοντας ως αποτέλεσμα να τελειώσει μετά από τρεις ώρες περίπου. Η αμφισβήτηση αποφάσεων του διαιτητή από πλευράς γηπεδούχων στο πρώτο ημίχρονο για το τέρμα του Αιολικού και για το ακυρωθέν δικό τους τέρμα , στο δεύτερο ημίχρονο για την αποβολή του Μιχαλάκη αλλά πολύ περισσότερο ενέργεια φιλάθλου κατά του επόπτη λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου , ήταν αιτίες που έφεραν την μεγάλη χρονική διάρκεια μετά από διαιτητική απόφαση για διακοπή του αγώνα.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚ. (Μουντανάρης): Μαλλής – Ρέτσος , Τοπάλι , Κρασουδάκης , Μέρο – Αχείμαστος , Τσομπανέλης ( 77΄Λαζαρίδης ) , Τζόρνταν ( 63΄Κίστα ) – Μαλακός ( 63΄Β. Παρέλης ) , Δ. Παρέλης , Μιχαλάκης.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Ψυρρόπουλος): Ζαχαρής – Νιφαδόπουλος , Κρητικός , Τάχιας , Καπταγιάννης – Παληγεώργος , Διακορώνας ( 84΄Κεσίδης ) , Λαλάς ( 64΄Λαμπράκης ) – Χρήστου ( 60΄Παπαδόπουλος ) , Παλαμουτσής , Μπουρούς ( 70΄Κριπιντήρης ).