ΠΗΡΕ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΕΛΛΑΣ Κ20 2016-17 8η β

Ολοκληρώθηκε η όγδοη αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών K20 με τις τρεις ομάδες του Ολυμπιακού , Πανιωνίου και Ατρομήτου να παίρνουν την νίκη με τις οποίες ισοβαθμούν στην δεύτερη θέση , βρισκόμενοι στο κυνήγι του πρωτοπόρου Παναθηναϊκού. Ο Ολυμπιακός στο ντέρμπι της ημέρας νίκησε στου Ρέντη τον ΠΑΟΚ με 2-0 χάρις σε δύο γκολ που επιτεύχθηκαν από ενα στις καθυστερήσεις των δύο ημιχρόνων. Ο Ατρόμητος έφυγε νικητής με 3-1 από το Στάδιο της Μίκρας έδρα του Ηρακλή ενώ ο Πανιώνιος νίκησε στα Σπάτα την ΑΕΚ με 2-1 παίζοντας τα τελευταία δεκαπέντε λεπτά λόγω διακοπής του αγώνα εξαιτίας της χτεσινοβραδινής νεροποντής. Τα αποτελέσματα:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. – ΠΑΟΚ  2-0 ( 45΄+1 Ανδρούτσος , 92΄Ξενιτίδης ).

ΑΕΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  1-2 ( 43΄πεν. Λίτσι – 44΄, 62΄Αντωνακόπουλος ).

ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.  1-3

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΞΑΝΘΗ  0-2 ( 31΄Μελισσόπουλος , 82΄Σαμπανίδης ).