ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ Ο ΑΙΟΛΙΚΟΣ

ΕΛΛΑΣ Γ 2017-18 6η α

Για την έκτη αγωνιστική στον 7ο όμιλο της Γ΄Εθνικής η ομάδα του Αιολικού γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 2-0 στην αναμέτρηση με τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Αήττητο Σπάτων. Το ντεμπούτο του Κωνσταντίνου Ψυρρόπουλου στον πάγκο του Αιολικού δεν συνοδεύτηκε από θετικό αποτέλεσμα και σε ένα παιχνίδι που ο αντίπαλος φάνηκε ανώτερος ήρθε φυσιολογικά η ήττα. Παρόλα αυτά η ομάδα της Μυτιλήνης θα μπορούσε να είχε πάρει προβάδισμα στο σκορ αν το σουτ του Μπουρού έβρισκε στόχο κι δεν σταμάταγε στο δοκάρι. Οι φιλοξενούμενοι πήραν τελικά την νίκη με τα δύο τέρματα στο δεύτερο μέρος , αρχικά με μακρινό σουτ του Δουκάκη στο 48ο λεπτό και αργότερα στο 75ο λεπτό με το γυριστό σουτ από τον Κρητικό. Ο Αιολικός βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας και θα πρέπει να καταβάλει μεγάλη προσπάθεια ώστε όσον το δυνατόν γρηγορότερα να ξεφύγει από αυτή την δύσκολη θέση ενώ ήδη έχει περάσει το ένα τέταρτο του πρωταθλήματος.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Ψυρρόπουλος): Γιώτας – Λάσπαντζης ( 80΄Καδής ) , Κριπιντίρης , Κρητικός , Τάχιας – Κεσίδης ( 69΄Κροτσίδας ) , Παληγεώργος , Διακορώνας ( 80΄Λάλας ) – Χρήστου , Λαμπράκης , Μπουρούς.

ΑΗΤΤΗΤΟΣ (Κωνσταντακόπουλος): Μιχελής – Μουστάκης , Χριστοφιλέας , Κωστόπουλος , Τσέπας ( 87΄Κατσικογιάννης ) – Σκαφίδας , Δουκάκης , Φερρέιρα – Νικλητσιώτης , Τσιλιγγίρης ( 90΄Βιδάλης ) , Κρητικός.