ΣΟΒΑΡΕΥΤΗΚΕ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ

ΕΛΛΑΣ Α1 ΜΠΑΣΚΕΤ 2017-18 26η β

Με μια κατοστάρα τελείωσε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για την κανονική περίοδο στην Α1 μπάσκετ ο Ολυμπιακός και μπαίνει στα play offs του πρωταθλήματος να διεκδικήσει τον μοναδικό φετινό στόχο που του απέμεινε. Οι Ερυθρόλευκοι δεν ξεκίνησαν όπως έπρεπε τον αγώνα και σε όλο το πρώτο ημίχρονο έδωσαν δικαιώματα στον Προμηθέα να βρίσκεται πολύ κοντά στο σκορ. Ένα εκπληκτικό τρίτο δεκάλεπτο το οποίο έφερε ένα επί μέρους σκορ 29-5 υπέρ των γηπεδούχων τελείωσε το παιχνίδι στο οποίο ξεχώρισε η εκπληκτική απόδοση του Γιώργου Μπόγρη φωνάζοντας παρών στην πιο κρίσιμη στιγμή.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. -ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ          104 – 69

Τα δεκάλεπτα:  22-28 , 48-47 , 77-52 , 104-69.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ : Γουίλτζερ ( 23π. – 5ρ. – 1μπλ. – RANK19 ) , Μπόγρης ( 17π. – 13ρ. – 4ασ. – 1κλ. – RANK26 ) , Σπανούλης ( 10π. – 1ρ. – 10ασ. – 1κλ. – RANK11 ) , ΜακΛιν ( 10π. – 4ρ. – 2ασ. – RANK14 ) , Στρέλνιεκς 9π. , Μπράουν 8π.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ: Πράδερ ( 18π. – 3ρ. – 1ασ. – RANK17 ) , Μαντζούκας ( 12π. – 3ρ. – 1ασ. – RANK11 ) , Γερομίχαλος ( 7π. – 9ρ. – 1κλ. – 3μπλ. – RANK12 ) , Έλις ( 6π. – 3ρ. – 2μπλ. – RANK11 ) , Δημάκος 6π. , Τουτζιαράκης 5π.