ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΗΣ Α΄ΦΑΣΗΣ – ΟΙ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ ΣΤΟ ASIAN CUP

asian cup day 12h

Ολοκληρώθηκε η φάση των ομίλων με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής του Δ΄όμιλου του ASIAN CUP 2015 βρίσκοντας το Ιράκ να παίρνει τη δεύτερη θέση μετά τη νίκη επί της Παλαιστίνης και την ήττα της Ιορδανίας από την πρώτη του ομίλου Ιαπωνία.

Το πρόγραμμα και αποτελέσματα της πρώτης φάσης των ομίλων:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

9 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11:00 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ – ΚΟΥΒΕΙΤ 4-1 ( 33΄Κέιχιλ , 44΄Λουόνγκο , 62΄πεν. Γέντινακ , 92΄Τροίσι – 8΄Φαντχέλ ).

10 ΣΑΒΒΑΤΟ 07:00 Ν.ΚΟΡΕΑ – ΟΜΑΝ  1-0 ( 45+1΄Γιουνγκ Τσο ).

13 ΤΡΙΤΗ 09:00 ΚΟΥΒΕΙΤ – Ν.ΚΟΡΕΑ  0-1 ( 36΄Τάε Χι Ναμ ).

13 ΤΡΙΤΗ 11:00 ΟΜΑΝ – ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ  0-4 ( 27΄ΜακΚέι , 30΄Κρούζε , 45+3΄Μίλλιγκαν , 70΄Γιούριτς ).

17 ΣΑΒΒΑΤΟ 10:00 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ – Ν.ΚΟΡΕΑ  0-1 ( 32΄Τζεόνκλ Λι ).

17 ΣΑΒΒΑΤΟ 11:00 ΟΜΑΝ – ΚΟΥΒΕΙΤ  1-0 ( 69΄Μουκμπαλί ).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ν.ΚΟΡΕΑ       3-0     9

2. ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ  8-2   6

3. ΟΜΑΝ     1-5      3

4. ΚΟΥΒΕΙΤ  1-6   0

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

10 ΣΑΒΒΑΤΟ 09:00 ΟΥΖΜΠΕΚΙΣΤΑΝ – Β.ΚΟΡΕΑ  1-0 ( 62΄Σεργκέεφ ).

10 ΣΑΒΒΑΤΟ 10:00 ΣΑΟΥΔ.ΑΡΑΒΙΑ – ΚΙΝΑ  0-1 ( 81΄Χάι Γιου).

14 ΤΕΤΑΡΤΗ 09:00 Β.ΚΟΡΕΑ – ΣΑΟΥΔ.ΑΡΑΒΙΑ  1-4 ( 11΄Γιονγκ Γκι Ριάνγκ – 37΄Χαζάζι , 52΄, 54΄Σαχλαουί , 77΄Αμπίντ ).

14 ΤΕΤΑΡΤΗ 10:00 ΚΙΝΑ – ΟΥΖΜΠΕΚΙΣΤΑΝ  2-1 ( 55΄Ξι , 68΄Κε – 22΄Αχμέντοφ ).

18 ΚΥΡΙΑΚΗ 11:00 ΟΥΖΜΠΕΚΙΣΤΑΝ – ΣΑΟΥΔ.ΑΡΑΒΙΑ  3-1 ( 2΄, 79΄Ρασίντοβ , 71΄Σόντιεβ – 60΄Σαχλαουί ).

18 ΚΥΡΙΑΚΗ 11:00 ΚΙΝΑ - Β.ΚΟΡΕΑ  2-1 ( 1΄, 42΄Κε – 56΄Λιν ).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΚΙΝΑ       5-2     9

2. ΟΥΖΜΠΕΚΙΣΤΑΝ  5-3   6

3. ΣΑΟΥΔ. ΑΡΑΒΙΑ   5-5   3

4. Β. ΚΟΡΕΑ  2-7   0

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

11 ΚΥΡΙΑΚΗ 09:00 ΗΑΕ – ΚΑΤΑΡ  4-1 ( 37΄, 52΄ Χαλίλ , 56΄, 89΄Μαμπκχούτ – 22΄Ιμπραχίμ ).

11 ΚΥΡΙΑΚΗ 11:00 ΙΡΑΝ – ΜΠΑΧΡΕΙΝ  2-0 ( 45+2΄Χαισαφί , 71΄Σογιαεί ).

15 ΠΕΜΠΤΗ 09:00 ΜΠΑΧΡΕΙΝ – ΗΑΕ  1-2 ( 26΄Οκουνουάνε – 1΄Μαμπκχούτ , 73΄Χασάν ).

15 ΠΕΜΠΤΗ 11:00 ΚΑΤΑΡ – ΙΡΑΝ  0-1 ( 52΄Αζμούν ).

19 ΔΕΥΤΕΡΑ 10:00 ΙΡΑΝ – ΗΑΕ  1-0 ( 91΄Γκουχανετζχάντ ).

19 ΔΕΥΤΕΡΑ 11:00 ΚΑΤΑΡ – ΜΠΑΧΡΕΙΝ  1-2 ( 68΄Αλ Χάιντος – 35΄Σουμπάρ , 82΄Τζαφάρ ).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΙΡΑΝ     4-0     9

2. ΗΑΕ     6-3   6

3. ΜΠΑΧΡΕΗΝ   3-5   3

4. ΚΑΤΑΡ  2-7   0

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ

12 ΔΕΥΤΕΡΑ 09:00 ΙΑΠΩΝΙΑ – ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗ  4-0 ( 8΄ Έντο , 25΄Οκαζάκι , 44΄Χόντα , 49΄Γιοσίντα ).

12 ΔΕΥΤΕΡΑ 10:00 ΙΟΡΔΑΝΙΑ – ΙΡΑΚ  0-1 ( 77΄Κασίμ ).

16 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 09:00 ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗ – ΙΟΡΔΑΝΙΑ  1-5 (85΄Χμπαίσα – 33΄Αχμάντ , 35΄, 45+2΄, 75΄, 80΄Νταρντούρ ).

16 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10:00 ΙΡΑΚ – ΙΑΠΩΝΙΑ  0-1 ( 23΄πεν. Χόντα ).

20 ΤΡΙΤΗ 11:00 ΙΑΠΩΝΙΑ – ΙΟΡΔΑΝΙΑ  2-0 ( 24΄Χόντα , 82΄Καγκάουα ).

20 ΤΡΙΤΗ 11:00 ΙΡΑΚ – ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗ  2-0 ( 48΄Γιούνις , 88΄Αχμέντ ).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΙΑΠΩΝΙΑ      7-0     9

2. ΙΡΑΚ    3-1   6

3. ΙΟΡΔΑΝΙΑ   5-4   3

4. ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗ  1-11   0

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

22 ΠΕΜΠΤΗ 09:30  Ν.ΚΟΡΕΑ – ΟΥΖΜΠΕΚΙΣΤΑΝ ( 1 )

22 ΠΕΜΠΤΗ 12:30  ΚΙΝΑ – ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ( 2 )

23 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 08:30  ΙΡΑΝ – ΙΡΑΚ ( 3 )

23 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11:30  ΙΑΠΩΝΙΑ – ΗΑΕ ( 4 )

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

26 ΔΕΥΤΕΡΑ 11:00 ( 1 ) – ( 3 )

27 ΤΡΙΤΗ 11:00 ( 2 ) – ( 4 )

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

30 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11:00

ΤΕΛΙΚΟΣ

31 ΣΑΒΒΑΤΟ 11:00

Μοιραστείτε την είδηση...Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter0Email this to someone