ΤΡΙΤΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ U20 ΓΥΝ. 2018 3η

Η Εθνική Ελλάδος μπάσκετ γυναικών κάτω των 20 στους ομίλους της τελικής φάσης της δεύτερης κατηγορίας του EUROBASKET 2018 το οποίο διεξάγεται στην Ρουμανία το χρονικό διάστημα από 7 Ιουλίου έως 15 Αυγούστου γνώρισε και τρίτη ήττα , αυτή την φορά από την αντίστοιχη ομάδα του Ισραήλ. Η Εθνική είχε πολύ καλύτερη απόδοση σε σχέση με τα δύο πρώτα παιχνίδια της και θα μπορούσε να είχε καταφέρει να φτάσει ακόμα και στην νίκη όταν έκανε την μεγάλη επιστροφή στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο , έχοντας την βοήθεια μόνο από πέντε παίκτριες που είχαν διψήφιο αριθμό πόντων και εκ των οποίων οι δύο έκαναν νταμπλ-νταμπλ σε πόντους και ρημπάουντ. Η Ελληνική ομάδα μετά από τρεις ήττες εκμηδενίζονται οι ελπίδες να μπορέσει να βρεθεί στην πρώτη δυάδα του ομίλου ώστε να διεκδικήσει την άνοδο στην μεγάλη κατηγορία. Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα:

ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ  ΜΠΑΣΚΕΤ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ  ΚΑΤΩ ΤΩΝ 20

ΔΕΥΤΕΡΗ  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΟΡΑΝΤΕΑ   ΡΟΥΜΑΝΙΑ

Α΄ΓΚΡΟΥΠ 

ΣΑΒΒΑΤΟ 7 ΙΟΥΛ.   ΙΣΡΑΗΛ – Μ.ΒΡΕΤΑΝΙΑ  72-55 

ΣΑΒΒΑΤΟ 7 ΙΟΥΛ.   ΟΥΚΡΑΝΙΑ – ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ  77-80

ΣΑΒΒΑΤΟ 7 ΙΟΥΛ.   ΡΟΥΜΑΝΙΑ – ΕΛΛΑΣ  65-47 ( 19-13 , 35-25 , 51-36 , 65-47 ).

Γεροστέργιου ( 14π. – 10ρ. – 2ασ. – 1κλ. – RANK18 ) , Ε. Τσινέκε ( 11π. – 4ρ. – 5ασ. – 3κλ. – RANK4 ) , Καρακούλα ( 6π. – 4ρ. – 1κλ. – 1μπλ. – RANK8 ) , Βιντσηλαίου ( 5π. – 1ασ. – 2κλ. – 1μπλ. – RANK-3 ) , Κ. Τσινέκε ( 5π. – 2ρ. – 3ασ. – 4κλ. – RANK9 ) , Καρλάφτη ( 4π. – 4ρ. – 1κλ. – RANK-3 ) , Κατσαμούρη ( 2π. – 3ρ. – RANK3 ) , Δανδουλάκη ( 0π. – 1ασ. – RANK-4 ) , Στούπα ( 0π. – RANK-1 ) , Τζιότζιου ( 0π. – RANK0 ) , Κοίλια ( 0π. – RANK0 ) , Σαπαλίδου  ( 0π. – RANK0 ).

ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΙΟΥΛ.   ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΙΣΡΑΗΛ  78-73

ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΙΟΥΛ.  ΕΛΛΑΣ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ  54-71 ( 6-19 , 24-39 , 39-53 , 54-71 ).

Ε. Τσίνεκε ( 17π. – 6ρ. – 3ασ. – 2κλ. – RANK12 ) , Καρλάφτη ( 16π. – 5ρ. – 3ασ. – 4κλ. – 1μπλ. – RANK18 ) , Γεροστέργιου ( 8π. – 1ρ. – 3κλ. – RANK0 ) , Καράκουλα ( 4π. – 2ρ. – 1κλ. – RANK4 ) , Στούπα ( 3π. – RANK0 ) , Κατσαμούρη ( 3π. – 1ρ. – 1ασ. – RANK3 ) , Κ. Τσίνεκε ( 2π. – 2ρ. – 2ασ. – 1κλ. – RANK5 ) , Βιντζηλαίου ( 1π. – 6ρ. – 2ασ. – 1κλ. – RANK0 ) , Δανδουλάκη ( 0π. – 7ρ. – 1ασ. – RANK5 ) , Τζιότζιου ( 1ρ. – RANK-1 ) , Κοίλια ( δεν αγωνίστηκε ) , Σαπαλίδου  ( δεν αγωνίστηκε ).

ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΙΟΥΛ.   Μ.ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΡΟΥΜΑΝΙΑ  61-76

ΔΕΥΤΕΡΑ 9 ΙΟΥΛ.   ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – Μ.ΒΡΕΤΑΝΙΑ  54-65

ΔΕΥΤΕΡΑ 9 ΙΟΥΛ.   ΙΣΡΑΗΛ – ΕΛΛΑΣ  71-67 ( 14-10 , 41-25 , 59-42 , 71-67 ).

Ε. Τσίνεκε ( 16π. – 8ρ. – 2ασ. – 2κλ. – RANK16 ) , Βιντζηλαίου ( 13π. – 8ρ. – 5ασ. – 2κλ. – 1μπλ. – RANK24 ) , Γεροστέργιου ( 11π. – 10ρ. – 2ασ. – 1κλ. – RANK5 ) , Καρλάφτη ( 12π. – 3ρ. – 2κλ. – 1μπλ. – RANK5 ) , Κ. Τσίνεκε ( 11π. – 12ρ. – 1ασ. – 3κλ. – 1μπλ. – RANK17 ) , Κατσαμούρη ( 2π. – RANK1 ) , Καράκουλα ( 2π. – 2ρ. – RANK-1 ) , Στούπα ( 1ασ. – RANK1 ) , Δανδουλάκη ( 2ρ. – RANK-3 ) , Τζιότζιου ( 2ρ. – 1ασ. – RANK2 ) , Σαπαλίδου  ( 0π. – RANK0 ) , Κοίλια ( δεν αγωνίστηκε ).

ΔΕΥΤΕΡΑ 9 ΙΟΥΛ.   ΟΥΚΡΑΝΙΑ – ΡΟΥΜΑΝΙΑ  56-63

ΤΕΤΑΡΤΗ 11 ΙΟΥΛ.   Μ.ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ  

ΤΕΤΑΡΤΗ 11 ΙΟΥΛ.  ΕΛΛΑΣ – ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ  

ΤΕΤΑΡΤΗ 11 ΙΟΥΛ.   ΡΟΥΜΑΝΙΑ – ΙΣΡΑΗΛ

ΠΕΜΠΤΗ 12 ΙΟΥΛ.   ΕΛΛΑΣ – Μ.ΒΡΕΤΑΝΙΑ  

ΠΕΜΠΤΗ 12 ΙΟΥΛ.  ΙΣΡΑΗΛ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ  

ΠΕΜΠΤΗ 12 ΙΟΥΛ.   ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΡΟΥΜΑΝΙΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΡΟΥΜΑΝΙΑ        6    +40

2. ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ      5     -3

- – - – - – - – - – - – - – - – -  - – - – - – -

3. ΙΣΡΑΗΛ               5    +16

4. ΟΥΚΡΑΝΙΑ         4     +7

5. Μ.ΒΡΕΤΑΝΙΑ     4     -21

6. ΕΛΛΑΣ                 3     -39

Β΄ΓΚΡΟΥΠ 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΤΣΕΧΙΑ               6     +81

2. ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ  5    +30

- – - – - – - – - – - – - – -  –  - – - – –

3. ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ     5    +15

4. ΤΟΥΡΚΙΑ           4    -2

5. ΙΣΛΑΝΔΙΑ        4    -93

6. ΔΑΝΙΑ                3    -31

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ  14 ΙΟΥΛ.  Α1  -  Β2  

ΣΑΒΒΑΤΟ  14 ΙΟΥΛ.  Β1  -  Α2

ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ  15 ΙΟΥΛ.  ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ  Ι  -  ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ  ΙΙ

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ  15 ΙΟΥΛ.  ΝΙΚΗΤΗΣ  Ι  -  ΝΙΚΗΤΗΣ  ΙΙ

Μοιραστείτε την είδηση...Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter0Email this to someone