ΑΓΧΩΤΙΚΗ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ Ο ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ

ΕΛΛΑΣ 2021-22 16η στ

Σε εξ αναβολής παιχνίδι της δέκατης έκτης αγωνιστικής η ομάδα του ΠΑΟΚ στις καθυστερήσεις διπλασίασε τα τέρματα του και σφράγισε την νίκη και τους τρεις βαθμούς στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον Παναιτωλικό. Ο Δικέφαλος του Βορρά από την στιγμή που δεν εξασφάλισε την νίκη στο πρώτο ημίχρονο με το χαμένο πέναλτι , είδε τον αντίπαλο του να χάνει σημαντικές ευκαιρίες στην επανάληψη και να φτάνει τελικά σε μία αγχωτική επικράτηση.

Το φιλμ του αγώνα:

10΄Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ όταν σε εκτέλεση πέναλτι του Κούρτιτς απέκρουσε ο Μελίσσας , διορθώνοντας το λάθος του που ανέτρεψε τον Σβιντέρσκι.

17΄Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό όταν σε σέντρα του Μπαρμπόσα κάνει την κεφαλιά ο Βέργος για να βγάλει σε κόρνερ ο Πασχαλάκης.

29΄ΓΚΟΛ 1-0. Μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κούρτιρς που υποδείχθηκε σε χέρι του Ντουάρτε.

34΄Πολύ καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ όταν μετά από ωραία συνεργασία κάνει το σουτ ο Κούρτιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής για να βγάλει ο Μελίσσας δύσκολα σε κόρνερ.

45΄+2 Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ όταν σε σέντρα του Ροντρίγκο κάνει την κεφαλιά ο Σβιντέρσκι για να μπλοκάρει ο Μελίσσας.

52΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό όταν σε σέντρα του Λούι κάνει την κεφαλιά ο Βέργος από το ύψος της μικρής περιοχής για να βρει το κάθετο δοκάρι.

53΄Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ όταν το σουτ του Μουργκ μέσα στην περιοχή αποκρούει ο Μελίσσας.

74΄Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ όταν σε εκτέλεση φάουλ του Αουγκούστο κάνει την κεφαλιά ο Κούρτιτς για να απομακρύνει πάνω στην γραμμή του τέρματος ο Φλόρες.

81΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό όταν σε γύρισμα του Καρέλη προλαβαίνει ο Λύρατζης να βγάλει σε κόρνερ πριν ο Βέργος στείλει την μπάλα από κοντά στην άδεια εστία.

91΄ΓΚΟΛ 2-0. Μετά από αντεπίθεση στρώνει ο Σίντκλει στον Ζαμπά του οποίου το συρτό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή καταλήγει στην γωνία του Μελίσσα.