ΑΓΧΩΤΙΚΗ ΝΙΚΗ Η ΑΕΚ

ΕΛΛΑΣ 2020-21 16η ζ

Ένα τέρμα πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού ήταν αρκετό για να δώσει την νίκη στην ΑΕΚ κατά την εκτός έδρας αναμέτρηση της με την Λαμία. Ο Δικέφαλος του Νότου ήταν ανώτερος από τους γηπεδούχους στο πρώτο μέρος όταν θα μπορούσε να πετύχει και άλλο τέρμα αλλά στην επανάληψη το αριθμητικό μειονέκτημα που είχε έφερε το άγχος προσέχοντας περισσότερο στο υπόλοιπο χρονικό διάστημα να κρατήσει την πολύτιμη νίκη.

Το φιλμ του αγώνα:

8΄ΓΚΟΛ 0-1. Μετά από αποτυχία να διώξουν οι γηπεδούχοι κάνει το σουτ ο Ανσαριφάρντ μέσα στην περιοχή για να καταλήξει στα δίχτυα του Επασί.

17΄Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ όταν ο Τάνκοβιτς βγάζει τετ α τετ τον Μπακάκη αλλά το σουτ που κάνει από το ύψος του πέναλτι αποκρούει σωτήρια ο Επασί.

21΄Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ όταν σε σέντρα του Ινσούα πιάνει κεφαλιά ο Ανσαριφάρντ για να βρει το κάθετο δοκάρι.

22΄Ευκαιρία για την ΑΕΚ όταν το σουτ του Τάνκοβιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής περνά άουτ δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

39΄Ευκαιρία για την Λαμία όταν σε πάσα του Καραμάνου κάνει το μακρινό σουτ ο Προβιδάκης για να περάσει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ.

72΄Ευκαιρία για την ΑΕΚ όταν μπήκε στην περιοχή από πλάγια ο Ολιβέιρα για να κάνει το σουτ και να αποκρούσει ο Επασί.