ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΟΣ ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΤΟΥ ΝΟΤΟΥ

ΕΛΛΑΣ 2019-20 ΦΙΛΙΚΑ ΑΕΚ - ΒΟΛΟΣ

Στο πρώτο φιλικό εν Ελλάδι και στο άνευ θεατών ΟΑΚΑ η ομάδα της ΑΕΚ πήρε την νίκη με 2-0 σε βάρος του νεοφώτιστου στην μεγάλη κατηγορία Βόλου. Με ένα τέρμα στο πρώτο τέταρτο κάθε ημιχρόνου ο Δικέφαλος του Νότου εμφανώς βελτιωμένος σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια έφτασε εύκολα στην φιλική νίκη. Ο 24χρονος Πορτογάλος επιθετικός μέσος Τσίκο Ζεράλδες ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ και ο 27χρονος επιθετικός Βίκτορ Κλωναρίδης το έκλεισε λίγο πριν συμπληρωθεί μία ώρα παιχνιδιού. Από την πλευρά της η Θεσσαλική ομάδα έχοντας ως στόχο την παραμονή της στην κατηγορία έδειξε αρκετά θετικά στοιχεία σε ένα πολύ δυνατό φιλικό παιχνίδι.

ΑΕΚ – ΒΟΛΟΣ     2 – 0

Σκόρερ: 14΄Ζεράλδες , 57΄Κλωναρίδης.

ΑΕΚ: Αθανασιάδης ( 46΄Τσιτώντας ) – Παουλίνιο , Βράνιες ( 46΄Σβάρνας ) , Οικονόμου ( 74΄Λόπες ) , Χουλτ – Γαλανόπουλος ( 62΄Ντέλετιτς ) , Σιμόες , Σιμάο – Ζεράλδες , Μάνταλος ( 64΄Σαμπανάτζοβιτς ) , Κλωναρίδης ( 81΄Μπότος ).

ΒΟΛΟΣ ( στο πρώτο ημίχρονο ): Γκαραβέλης – Ντεντάκης , Διαμαντής , Μπασόνγκ , Τσοκάνης – Αουγκούστο , Μυστακίδης , Ηλιόπουλος , Φεράρι – Ζοάο , Γέντρισεκ.

ΒΟΛΟΣ ( στο δεύτερο ημίχρονο ): Καραγκιόζης – Λύρατζης , Δημόπουλος , Κορνέζος , Μήτογλου , Τσαούσης – Κυζερίδης , Κορέλας , Σαρμιέντο , Συμελίδης – Μάντζης.