ΒΑΡΙΑ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 21

U21 2017 GROUP 11h

Άλλη μια απογοητευτική εμφάνιση για την Εθνική Ελλάδος κάτω των 21 χάνοντας εκτός έδρας με 4-0 από την αντίστοιχα ομάδα του Ισραήλ στο Τούρνερ Στάντιουμ του Μπέερ Σεβά. Με την πρόκριση να έχει ήδη χαθεί η Εθνική δεν μπόρεσε να διεκδικήσει τίποτα και παραδόθηκε άνευ όρων απέναντι στο Ισραήλ το οποίο ήθελε οπωσδήποτε την νίκη για να διεκδικήσει την είσοδο του στα μπαράζ. Από την ελληνική ομάδα η οποία έκανε από τις χειρότερες εμφανίσεις δεν βρίσκεται κανείς παίκτης διακριθείς. Τα γκολ για την Ισραηλινή ομάδα σημείωσαν ο Αλτμάν στο 27ο λεπτό και στο 60ο λεπτό με πέναλτι , ο Γκοζλάν στο 42ο λεπτό και ο Ντ. Πέρετζ στο 55ο λεπτό. Ο επόμενος αγώνας για την Εθνική και τελευταίος στην φάση των ομίλων είναι εντός έδρας με την Ουγγαρία την Δευτέρα στις 10 Οκτωβρίου στο γήπεδο του Περιστερίου.

ΙΣΡΑΗΛ (Μπαλμπούλ): Γκλαζέρ – Σαρντάλ , Κέλτζενς , Χαμπάσι , Μπίτον – Αλτμάν , Ντάβιντοβ ( 73΄Μπαρσχάζκι ) , Λαβί ( 67΄Ε. Πέρετζ ) , Ντ. Πέρετζ , Οχάνα ( 81΄Ντέηβιντ ) – Γκοζλάν.

Στον πάγκο έμειναν : Γκλάζερ , Γκόλντμπεργκ , Σάγγας , Χούγκι.

ΕΛΛΑΣ (Νικοπολίδης): Χουτετσιώτης – Βούρος , Πούγγουρας , Ρισβάνης , Τσιμίκας – Μασούρας , Χαρίσης , Σιώπης , Δώνης ( 46΄Ορφανίδης ) – Μυστακίδης ( 60΄Καραχάλιος ) , Κουλούρης ( 84΄Μεληκιώτης ).

Στον πάγκο έμειναν : Μπάρκας , Ρούσος , Γιαννούλης , Τζανετόπουλος.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Γκοζλάν , Μπίτον , Χαμπάσι – Ρισβάνης.

Στα άλλα ματς του ομίλου:

ΟΥΓΓΑΡΙΑ – ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ  3-3 ( 28΄πεν. Νάγκυ , 62΄Πρόσερ , 78΄Μπάλογκ – 10΄Τζότα , 13΄Καρβάλιο , 48΄Ποντένσε ).