ΓΑΛΛΙΚΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΠΡΕΜΙΕΡΑ

U17 2022 TELIKA GROUP 2h

Με εντυπωσιακή εμφάνιση και πετυχαίνοντας ένα ευρύ σκορ υπέρ της ξεκίνησε η Γαλλία τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της στην τελική φάση του Ευρωπαικού Πρωταθλήματος κάτω των 17 ετών το οποίο διεξάγεται στα γήπεδα του Ισραήλ. Για τον Β΄όμιλο της διοργάνωσης οι Τρικολόρ ήταν σαρωτικοί πετυχαίνοντας έξι τέρματα σε βάρος της Πολωνίας ενώ στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η κάτοχος του τίτλου από το 2019 Ολλανδία χρειάστηκε να κάνει την ανατροπή για να φτάσει στην νίκη σε βάρος της Βουλγαρίας. Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της διοργάνωσης:

EURO ΚΑΤΩ ΤΩΝ 17

ΙΣΡΑΗΛ    2022

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 16 ΜΑΙΟΥ   ΙΤΑΛΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ  2-3 ( 44΄Μπρούνο , 48΄Μπολζάν – 24΄Μπίσκοφ , 27΄Βάνερ , 56΄Πειτσίνοβιτς ).

ΔΕΥΤΕΡΑ 16 ΜΑΙΟΥ   ΙΣΡΑΗΛ – ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ  3-0 ( 78΄, 82΄Γιουσοπόβε , 87΄Ζοάμπι ).

ΠΕΜΠΤΗ 19 ΜΑΙΟΥ   ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ

ΠΕΜΠΤΗ 19 ΜΑΙΟΥ   ΙΣΡΑΗΛ – ΙΤΑΛΙΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΜΑΙΟΥ   ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΙΣΡΑΗΛ

ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΜΑΙΟΥ   ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ – ΙΤΑΛΙΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΙΣΡΑΗΛ    3-0   3

2.ΓΕΡΜΑΝΙΑ    3-2   3

- – – – – –  – – – –  - – – – – – –  - -

3.ΙΤΑΛΙΑ    2-3    0

4.ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ    0-3    0

Β΄ΟΜΙΛΟΣ  

ΔΕΥΤΕΡΑ 16 ΜΑΙΟΥ   ΓΑΛΛΙΑ – ΠΟΛΩΝΙΑ  6-1 ( 6΄πεν. , 15΄Ντουέ , 27΄Γκεγκίν , 40΄Ντιαλό , 64΄Τελ , 66΄Μπιαρ – 74΄Ντρακάλ ).

ΔΕΥΤΕΡΑ 16 ΜΑΙΟΥ   ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ – ΟΛΛΑΝΔΙΑ  1-3 ( 10΄Γκεοργκίεβ – 30΄Μισεχούι , 60΄Μπαμπάντι , 91΄Βαν Ντούιβεν ).

ΠΕΜΠΤΗ 19 ΜΑΙΟΥ   ΟΛΛΑΝΔΙΑ – ΠΟΛΩΝΙΑ

ΠΕΜΠΤΗ 19 ΜΑΙΟΥ   ΓΑΛΛΙΑ – ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΜΑΙΟΥ   ΟΛΛΑΝΔΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΜΑΙΟΥ   ΠΟΛΩΝΙΑ – ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΓΑΛΛΙΑ    6-1   3

2.ΟΛΛΑΝΔΙΑ    3-1   3

- – – – – –  – – – –  - – – – – – –  - -

3.ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ    1-3    0

4.ΠΟΛΩΝΙΑ    1-6    0

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

ΤΡΙΤΗ 17 ΜΑΙΟΥ   ΣΕΡΒΙΑ – ΒΕΛΓΙΟ  

ΤΡΙΤΗ 17 ΜΑΙΟΥ   ΤΟΥΡΚΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ  

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20 ΜΑΙΟΥ   ΣΕΡΒΙΑ – ΤΟΥΡΚΙΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20 ΜΑΙΟΥ   ΙΣΠΑΝΙΑ – ΒΕΛΓΙΟ

ΔΕΥΤΕΡΑ 23 ΜΑΙΟΥ   ΙΣΠΑΝΙΑ – ΣΕΡΒΙΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ 23 ΜΑΙΟΥ   ΒΕΛΓΙΟ – ΤΟΥΡΚΙΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.

2.

- – – – – – – –  - — –  –  - – – – – – -

3.

4.

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ

ΤΡΙΤΗ 17 ΜΑΙΟΥ   ΔΑΝΙΑ – ΣΟΥΗΔΙΑ  

ΤΡΙΤΗ 17 ΜΑΙΟΥ   ΣΚΩΤΙΑ – ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20 ΜΑΙΟΥ   ΔΑΝΙΑ – ΣΚΩΤΙΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20 ΜΑΙΟΥ   ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ – ΣΟΥΗΔΙΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ 23 ΜΑΙΟΥ   ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ – ΔΑΝΙΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ 23 ΜΑΙΟΥ   ΣΟΥΗΔΙΑ – ΣΚΩΤΙΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.

2.

- – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

3.

4.

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 25 ΜΑΙΟΥ   Α1 – Β2      Ι

ΤΕΤΑΡΤΗ 25 ΜΑΙΟΥ  Β1 – Α2     ΙΙ

ΠΕΜΠΤΗ 26 ΜΑΙΟΥ  Γ1 – Δ2     ΙΙΙ

ΠΕΜΠΤΗ 26 ΜΑΙΟΥ  Δ1 – Γ2    ΙV

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 29 ΜΑΙΟΥ       I – IIΙ        1

ΚΥΡΙΑΚΗ 29 ΜΑΙΟΥ      II – IV       2

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1 ΙΟΥΝΙΟΥ    ΝΙΚΗΤΗΣ 1 – ΝΙΚΗΤΗΣ 2

Μοιραστείτε την είδηση...Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter0Email this to someone