ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΕΡΙ ΝΙΚΗ Ο ΟΦΗ

ΕΛΛΑΣ 2020-21 10η δ

Σπουδαία βαθμολογικής σημασίας νίκη κατέκτησε ο ΟΦΗ στην εντός έδρας αναμέτρηση απέναντι στην ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα. Οι Κρητικοί ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα στην πρώτη ευκαιρία που τους παρουσιάσθηκε αλλά οι Γιαννιώτες στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έφεραν το ματς στα ίσα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι αξιοποίησαν την μία και μοναδική φάση που είχαν για να μην μπορέσει να ανταποδώσει ο ΠΑΣ παρά την ανούσια πίεση που άσκησε μέχρι την λήξη του παιχνιδιού.

Το φιλμ του αγώνα:

21΄ΓΚΟΛ 1-0. Μετά από σέντρα του Ουές κάνει το σουτ ο Σαρδινέρο για να αποκρούσει ασθενώς ο Χουτετσιώτης και ο Στάρτζεον με κοντινή προβολή να σκοράρει.

28΄Ευκαιρία για τον ΟΦΗ όταν το σουτ του Νέιρα από το ύψος της μεγάλης περιοχής μπλοκάρει ο Χουτετσιώτης.

32΄Ευκαιρία για τον ΠΑΣ όταν το σουτ του Ελευθεριάδη μέσα και πλάγια στην περιοχή περνά άουτ.

44΄Ευκαιρία για τον ΠΑΣ όταν το δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Λεό περνά άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

45΄+1 ΓΚΟΛ 1-1. Μετά από ωραίο φαλτσαριστό σουτ πλάγια και μέσα στην μεγάλη περιοχή η μπάλα καταλήγει στο απέναντι παραθυράκι του Σωτηρίου.

49΄Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ όταν το διαγώνιο σουτ του Σάλιακα από το ύψος της μεγάλης περιοχής περνά λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι άουτ.

68΄ΓΚΟΛ 2-1. Μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νέιρα σε ανατροπή του σκόρερ από τον Κάργα.