ΔΡΑΜΑΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

ΕΛΛΑΣ 2019-20 23η δ

Το γκολ του 27χρονου Αιγύπτιου κεντρικού επιθετικού Αχμέντ Χασάν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε την νίκη στον πρωτοπόρο Ολυμπιακό σε βάρος του γηπεδούχου Ατρομήτου. Οι Ερυθρόλευκοι με την επικράτηση τους παρέμειναν στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα σε ένα παιχνίδι που μπορεί να είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά εκτός μιας φάσεως στο πρώτο μέρος πάλι στο τελευταίο λεπτό δεν είχαν απειλήσει ιδιαίτερα την ομάδα του Περιστερίου η οποία ήταν έτοιμη να πανηγυρίσει έναν πολύτιμο βαθμό στην δική της μάχη για τα play off του πρωταθλήματος.

Το φιλμ του αγώνα:

Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό όταν το μακρινό σουτ του Σουντανί μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Μέγιερι.

13΄Ευκαιρία για τον Ατρόμητο όταν σε σέντρα του Ούμπιδες πιάνει εναέριο σουτ ο Βέλλιος που περνά άουτ.

23΄Πολύ καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό όταν μετά από ωραία συνεργασία έκανε το σουτ ο Ελαμπνταλουί πλάγια και μέσα στην περιοχή για να περάσει λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι άουτ.

45΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό όταν σε σέντρα του Τσιμίκα πιάνει κεφαλιά ο Μασούρας για να αποκρούσει ο Μέγιερι και στην συνέχεια σε πάσα του Ελ Αραμπί κάνει νέα κεφαλιά ο Μασούρας για να διώξει πριν περάσει την γραμμή του τέρματος ο Γούτας.

66΄Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό όταν σε πάσα του Φορτούνη έκανε το σουτ μέσα και πλάγια στην περιοχή ο Ελαμπνταλουί για να περάσει άουτ.

88΄Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό όταν σε εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη πιάνει κεφαλιά ο Χασάν που περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ.

91΄ΓΚΟΛ 0-1. Μετά από βαθιά σέντρα του Βαλμπουενά πιάνει κεφαλιά ο Χασάν και στέλνει την μπάλα στη απέναντι γωνία του Μέγιερι.