ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΙ Η ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑ

EUROCUP 2019-20 F16 2h

Για την τρίτη αγωνιστική της δεύτερης φάσης των ομίλων του Eurocup ο Προμηθέας ηττήθηκε στην Πάτρα από την ομάδα της Βενέτσια και έχασε πολύτιμο έδαφος στην διεκδίκηση της πρόκρισης για τον επόμενο γύρο της διοργάνωσης. Η Ελληνική ομάδα βρέθηκε από το πρώτο δεκάλεπτο πίσω στο σκορ αναγκασμένη στο υπόλοιπο του παιχνιδιού να προσπαθεί να παραμείνει κοντά στην αντίπαλο της. Η ηρωική αντεπίθεση στο δεύτερο ημίχρονο δεκάλεπτο δεν ήταν αρκετή για να καταφέρει μία εκπληκτική ανατροπή αφού με ένα σερί 16-0 κάλυψε την απόσταση περίπου επτά λεπτά πριν το τέλος. Τα λάθη στο υπόλοιπο χρονικό διάστημα ήταν καθοριστικά για τον Προμηθέα ο οποίος κατάφερε να πάει το ματς στο ένα σουτ το οποίο όμως ήταν άστοχο ένα δευτερόλεπτο πριν το τέλος.