ΕΞΙ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΚΥΟ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΝ 12 ΧΩΡΕΣ

ΒΟΛΕΙ ΠΡΟΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΑΝΔΡΩΝ 2019 2η

Δεύτερη μέρα στα έξι προολυμπιακά τουρνουά Βόλει ανδρών με καμία ομάδα να μην έχει εξασφαλίσει το εισιτήριο για την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο την επόμενη χρονιά. Στο Ολυμπιακό τουρνουά μέχρι στιγμής μόνο η Ιαπωνία ως διοργανώτρια χώρα των Αγώνων είναι γνωστή και οι υπόλοιπες 11 χώρες θα προκύψουν από τα προολυμπιακά τουρνουά που θα διεξαχθούν το τριήμερο 9 – 11 Αυγούστου και τα πρωταθλήματα των πέντε ηπείρων. Την δεύτερη αγωνιστική που διεξήχθη στους έξι ομίλους το πολύ κρίσιμο βήμα που τις φέρνει κοντά στο Τόκιο έκαναν η Πολωνία με την Αργεντινή επικρατώντας σε βάρος της Γαλλίας και Φινλανδίας αντίστοιχα αφού στο τελευταίο παιχνίδι τους αρκεί και η ήττα σε πέντε σετ. Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

ΠΡΟΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΤΟΥΡΝΟΥΑ  ΒΟΛΛΕΥ   ΑΝΔΡΩΝ  2019

Α΄ΓΚΡΟΥΠ  ( ΒΑΡΝΑ  ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ )

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9 ΑΥΓ.   ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΠΟΡΤΟ ΡΙΚΟ  3-0  ( 25-23 , 25-19 , 25-19 )

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9 ΑΥΓ.   ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ – ΑΙΓΥΠΤΟΣ  3-1 ( 25-11 , 33-31 , 19-25 , 25-19 )

ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΑΥΓ.   ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΑΙΓΥΠΤΟΣ  3-0  ( 25-12 , 25-19 , 25-14 )

ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΑΥΓ.   ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ – ΠΟΡΤΟ ΡΙΚΟ  3-0 ( 25-20 , 25-22 , 25-12 )

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   ( 2 αγ. )

1. ΒΡΑΖΙΛΙΑ   2-0 νίκες   6 βαθ.   6-0 σετ

2. ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ   2-0    6   6-1

3. ΑΙΓΥΠΤΟΣ   0-2     0   1-6

4. ΠΟΡΤΟ ΡΙΚΟ   0-2     0   0-6

Β΄ΓΚΡΟΥΠ  ( ΡΟΤΤΕΡΝΤΑΜ  ΟΛΛΑΝΔΙΑ )

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9 ΑΥΓ.   ΟΛΛΑΝΔΙΑ – Ν.ΚΟΡΕΑ  3-2  ( 23-25 , 25-27 , 26-24 , 25-20 , 15-12 )

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9 ΑΥΓ.   ΗΠΑ – ΒΕΛΓΙΟ  3-1 ( 25-20 , 25-19 , 17-25 , 25-18 )

ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΑΥΓ.   ΟΛΛΑΝΔΙΑ – ΒΕΛΓΙΟ  3-0  ( 25-22 , 25-21 , 25-20 )

ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΑΥΓ.   ΗΠΑ – Ν.ΚΟΡΕΑ  3-0 ( 25-20 , 25-21 , 25-16 )

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   ( 2 αγ. )

1. ΗΠΑ   2-0 νίκες    6 βαθ.   6-1 σετ

2. ΟΛΛΑΝΔΙΑ   2-0    5   6-2

3. Ν.ΚΟΡΕΑ   0-2     1   2-6

4. ΒΕΛΓΙΟ   0-2     0   1-6

Γ΄ΓΚΡΟΥΠ  ( ΜΠΑΡΙ  ΙΤΑΛΙΑ )

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9 ΑΥΓ.   ΣΕΡΒΙΑ – ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ  3-1  ( 26-28 , 25-19 , 25-19 , 32-30 )

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9 ΑΥΓ.   ΙΤΑΛΙΑ – ΚΑΜΕΡΟΥΝ  3-0 ( 25-18 , 25-18 , 25-16 )

ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΑΥΓ.   ΣΕΡΒΙΑ – ΚΑΜΕΡΟΥΝ  3-0  ( 25-22 , 25-19 , 25-13 )

ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΑΥΓ.   ΙΤΑΛΙΑ – ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ  3-2 ( 21-25 , 25-19 , 24-26 , 25-17 , 15-13 )

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   ( 2 αγ. )

1. ΣΕΡΒΙΑ   2-0 νίκες    6 βαθ.   6-1 σετ

2. ΙΤΑΛΙΑ   2-0    5   6-2

3. ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ   0-2     1   3-6

4. ΚΑΜΕΡΟΥΝ   0-2     0   0-6

Δ΄ΓΚΡΟΥΠ  ( ΓΚΝΤΑΝΣΚ  ΠΟΛΩΝΙΑ )

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9 ΑΥΓ.   ΠΟΛΩΝΙΑ – ΤΥΝΗΣΙΑ  3-0  ( 25-15 , 25-19 , 25-19 )

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9 ΑΥΓ.   ΓΑΛΛΙΑ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ  3-0 ( 26-24 , 25-20 , 25-23 )

ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΑΥΓ.   ΠΟΛΩΝΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ  3-0  ( 25-21 , 25-19 , 25-20 )

ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΑΥΓ.   ΣΛΟΒΕΝΙΑ – ΤΥΝΗΣΙΑ  3-0 ( 25-23 , 25-16 , 26-24 )

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   ( 2 αγ. )

1. ΠΟΛΩΝΙΑ   2-0 νίκες   6 βαθ.   6-0 σετ

2. ΣΛΟΒΕΝΙΑ   1-1    3   3-3

3. ΓΑΛΛΙΑ   1-1     3   3-3

4. ΤΥΝΗΣΙΑ   0-2     0   0-6

Ε΄ΓΚΡΟΥΠ  ( ΑΓ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ  ΡΩΣΙΑ )

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9 ΑΥΓ.   ΙΡΑΝ – ΚΟΥΒΑ  3-2  ( 23-25 , 26-28 , 25-17 , 25-16 , 15-10 )

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9 ΑΥΓ.   ΡΩΣΙΑ – ΜΕΞΙΚΟ  3-0 ( 25-15 , 25-11 , 25-17 )

ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΑΥΓ.   ΙΡΑΝ – ΜΕΞΙΚΟ  3-0  ( 25-18 , 25-21 , 27-25 )

ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΑΥΓ.   ΡΩΣΙΑ – ΚΟΥΒΑ  3-0 ( 25-18 , 26-24 , 27-25 )

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   ( 2 αγ. )

1. ΡΩΣΙΑ   2-0 νίκες    6 βαθ.   6-0 σετ

2. ΙΡΑΝ   2-0    5   6-2

3. ΚΟΥΒΑ   0-2     1   2-6

4. ΜΕΞΙΚΟ   0-2     0   0-6

ΣΤ΄ΓΚΡΟΥΠ  ( ΝΙΝΓΚΜΠΟ  ΚΙΝΑ )

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9 ΑΥΓ.   ΚΙΝΑ – ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ  3-1  ( 25-22 , 21-25 , 25-22 , 25-23 )

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9 ΑΥΓ.   ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ – ΚΑΝΑΔΑΣ  3-1 ( 25-23 , 22-25 , 27-25 , 25-23 )

ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΑΥΓ.   ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ – ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ  3-1  ( 25-17 , 25-18 , 21-25 , 26-24 )

ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΑΥΓ.   ΚΑΝΑΔΑΣ – ΚΙΝΑ  3-2 ( 24-26 , 25-21 , 25-17 , 23-25 , 17-15 )

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   ( 2 αγ. )

1. ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ   2-0 νίκες   6 βαθ.   6-2 σετ

2. ΚΙΝΑ   1-1    4   5-4

3. ΚΑΝΑΔΑΣ   1-1     2   4-5

4. ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ   0-2     0   2-6

Μοιραστείτε την είδηση...Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter0Email this to someone