ΕΥΚΟΛΗ ΠΡΑΣΙΝΗ ΝΙΚΗ

ΕΛΛΑΣ 2020-21 10η γ

Εκμεταλλευόμενος την αποτελεσματικότητα του ο Παναθηναικός σκοράροντας πέντε τέρματα αλλά να κατακυρώνονται τα δύο αφού τα υπόλοιπα ακυρώθηκαν λόγω χρήσης VAR , έφτασε σε μία εύκολη νίκη στο ΟΑΚΑ σε βάρος του Παναιτωλικού. Έχοντας από το πρώτο ημίχρονο την διαφορά των δύο τερμάτων οι Πράσινοι δεν πίεσαν να αυξήσουν το σκορ αφού και οι φιλοξενούμενοι δεν ήταν απειλητικοί. Το τέρμα στις καθυστερήσεις από πλευράς Παναιτωλικού με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι δεν αλλάζει την συνολική εικόνα του ματς με τον Παναθηναικό να φτάνει άνετα στην νίκη και τους φιλοξενούμενους να μένουν ακόμα χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα.

Το φιλμ του αγώνα:

Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό όταν σε σέντρα του Τζανακάκη κάνει την κεφαλιά ο Αζάντι για να περάσει άουτ.

18΄ΓΚΟΛ 1-0. Μετά από βαθιά παράλληλη σέντρα του Σάντσεζ βγαίνει τετ α τετ ο Μακέντα και με κοντινό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κνετ.

42΄ΓΚΟΛ 2-0. Μετά από κάθετη πάσα του Καρλίτος μπαίνει στην περιοχή ο Ζαγαρίτης για να κάνει το γύρισμα και ο Λιάβας να την στείλει με προβολή στα δίχτυα της ομάδας του.

76΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναικό όταν σε κάθετη πάσα του Αγιούμπ βγήκε τετ α τετ ο Ζαγαρίτης το σουτ του οποίου απέκρουσε σωτήρια ο Κνετ.

94΄ΓΚΟΛ 2-1. Μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μεντόζα το οποίο υποδείχθηκε σε χέρι του Σάντσεζ.