ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΑΗΤΤΗΤΟ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΙΝΙΚΑ

ÖÏÉÍÉÊÁÓ ÓÕÑÏÕ - ÏËÕÌÐÉÁÊÏÓ (VOLLEY LEAGUE 2020-2021)

Επανέναρξη του πρωταθλήματος της Α1 Βόλει ανδρών με την διεξαγωγή της τρίτης αγωνιστικής και το πρώτο παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπι. Στην Σύρο μετά από ένα συγκλονιστικό αγώνα ο Φοίνικας επικράτησε στα πέντε σετ σε βάρος του Ολυμπιακού σπάζοντας το αήττητο που είχε. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά κατακτώντας τα δύο πρώτα σετ με τους Ερυθρόλευκους μπροστά σε μία άνετη ήττα να αντιδράσουν και να πάρουν τα επόμενα δύο στέλνοντας την αναμέτρηση στο τάι μπρέηκ. Εκεί ο Φοίνικας πιο ψύχραιμος πήρε την πρωτοπορία στο σκορ φτάνοντας σε μία εύκολη κατάκτηση του σετ αλλά και του αγώνα.

ΒΟΛΕΙ  ΑΝΔΡΩΝ    2020-21

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΥΡΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π.     3 – 2  ( 25-23 , 25-20 , 17-25 , 20-25 , 15-11 )