ΗΤΤΑ ΣΕ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΜΑΤΣ Ο ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

EUROCUP 2019-20 F16 1h

Στο πρώτο παιχνίδι του για την δεύτερη φάση των ομίλων του Eurocup ο Προμηθέας γνώρισε την ήττα στην εκτός έδρας αναμέτρηση του με την Μπρέσια. Το καλό πρώτο δεκάλεπτο για την Ελληνική ομάδα ακολούθησε ένα καταστροφικό δεύτερο δεκάλεπτο όπου είχε εις βάρος της ένα επί μέρους σκορ 16-3 και βρέθηκε να κυνηγά την γηπεδούχο. Η αντίδραση των Πατρινών στο δεύτερο ημίχρονο και μέχρι τα μέσα του τέταρτου δεκαλέπτου δεν είχε συνέχεια αφού με ένα ακόμα επί μέρους σκορ 12-0 σε πέντε λεπτά περίπου η Μπρέσια κατάφερε στο τέλος να κάνει την ανατροπή και να πάρει την νίκη.