ΗΤΤΑ ΣΤΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΙΟΛΙΚΟ

ΕΛΛΑΣ Δ 2019-20 9η

Στο πλαίσιο της ένατης αγωνιστικής του έκτου ομίλου στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής ο Αιολικός γνώρισε μία άδικη ήττα στην Τρίπολη από τον γηπεδούχο Παναρκαδικό. Χωρίς να είναι καλύτερη η ομάδα της Αρκαδίας εκμεταλλεύτηκε μία ολιγωρία των αμυντικών που δεν μπόρεσαν να διώξουν την μπάλα από την περιοχή τους με αποτέλεσμα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων να σκοράρει το νικητήριο γκολ καταδικάζοντας παράλληλα σε ήττα τον Αιολικό. Η ομάδα της Μυτιλήνης σε ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο είχε τις ευκαιρίες για να μπορέσει να πάρει την πρωτοπορία χωρίς όμως να καταφέρει να τις εκμεταλλευτεί. Στο δεύτερο μέρος χωρίς να είναι απειλητικοί οι γηπεδούχοι από μία στημένη φάση κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ αλλά ο Αιολικός απάντησε άμεσα παραμένοντας μέσα στην διεκδίκηση της νίκης. Οι δύο φάσεις εκατέρωθεν στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού σημάδεψαν και την τελική έκβαση της αναμέτρησης όταν ο σκόρερ της ισοφάρισης Κατσίκης είδε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να κάνει εκπληκτική απόκρουση στο σουτ που επιχείρησε ενώ αντίθετα στις καθυστερήσεις το ολέθριο λάθος έδωσε την νίκη στους γηπεδούχους. Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση του Αιολικού για το πρωτάθλημα η εκτός έδρας αναμέτρηση στην Τρίπολη με την ομάδα του Κιθαιρώνα την ερχόμενη Κυριακή 24 Νοεμβρίου στο πλαίσιο της δέκατης αγωνιστικής.

Το φιλμ του αγώνα:

Ευκαιρία για τον Αιολικό όταν το σουτ του Μπουρού απέκρουσε με γροθιές ο Ντουντούμης.

18΄Ευκαιρία για τον Αιολικό όταν το σουτ του Σπόλιαριτς πέρασε άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

27΄Πολύ καλή ευκαιρία για τον Αιολικό όταν το σουτ του Μπουρού μέσα στην περιοχή κοντραρίστηκε τελευταία στιγμή.

30΄Πολύ καλή ευκαιρία για τον Παναρκαδκό όταν σε εκτέλεση φάουλ του Μπινιώρη και άστοχη έξοδο του Σφύρλα πιάνει κεφαλιά ο Κατιάνγκα που περνά λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι άουτ.

31΄Καλή ευκαιρία για τον Παναρκαδικό όταν σε σέντρα πιάνει κεφαλιά ο Γιουκούδης η οποία περνά δίπλα από το κάθετο δοκάρι άουτ.

33΄Ευκαιρία για τον Αιολικό όταν το δυνατό σουτ του Σπόλιαριτς έπεσε και μπλόκαρε ο Ντουντούμης.

58΄Ευκαιρία για τον Αιολικό όταν σε πάσα του Κατσίκη έκανε το σουτ ο επερχόμενος Λαζαρίδης για να μπλοκάρει ο Ντουντούμης.

65΄ΓΚΟΛ 1-0. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπάρδου πιάνει την κεφαλιά ο Κατιάνγκα και σκοράρει.

70΄ΓΚΟΛ 1-1. Μετά από πάσα μέσα στην περιοχή κάνει το κοντινό σουτ ο Κατσίκης και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων.

73΄Πολύ καλή ευκαιρία για τον Παναρκαδικό όταν ο Τσιώλης βγήκε τετ α τετ αλλά τελευταία στιγμή κόπηκε η προσπάθεια του.

80΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Αιολικό όταν σε σουτ του Κατσίκη πετάγεται ο Ντουντούμης και κάνει εκπληκτική απόκρουση.

93΄ΓΚΟΛ 2-1. Μετά από κλέψιμο της μπάλας κάνει το γέμισμα στην περιοχή ο Μπάρδος και ο επερχόμενος Γιουκούδης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.