ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΓΙΑ ΠΑΟΚ

FIBA ΤΣΑΜΠ. ΛΗΓΚ 2021-22 GROUP 4h

Συγκλονιστικό παιχνίδια στην Πυλαία και ήττα από την Νίμπουργκ με σουτ στο τελευταίο δευτερόλεπτο υπέστη ο Δικέφαλος του Βορρά κατά την δεύτερη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Τσάμπιονς Ληγκ. Σε ένα απρόβλεπτο παιχνίδι ο ΠΑΟΚ που κυνηγούσε στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο φτάνοντας να προσπαθεί να καλύψει διψήφιες διαφορές , έκανε τρομερή προσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο όταν δύο φορές μπόρεσε να κάνει μεγάλες ανατροπές. Αρχικά στο τρίτο δεκάλεπτο μπόρεσε να προηγηθεί με τρεις πόντους αλλά αμέσως απάντησαν οι φιλοξενούμενοι κλείνοντας την περίοδο με επτά πόντους υπέρ τους. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Νίμπουργκ κατάφερε να πάρει προβάδισμα με ένδεκα πόντους στα δύο λεπτά και σαράντα δευτερόλεπτα πριν την λήξη όμως η Ελληνική ομάδα έκανε τεράστια ανατροπή και με επί μέρους σκορ 13-1 πέρασε μπροστά στα πέντε δευτερόλεπτα. Η τύχη όμως δεν ήταν με το μέρος του ΠΑΟΚ και παρά την καλή άμυνα η μπάλα πήγε στα χέρια αντιπάλου που με σουτ στο τελευταίο δευτερόλεπτο έδωσε την νίκη στην Τσέχικη ομάδα.