Η ΛΥΩΝ ΝΙΚΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ

LIGUE 1 2015-16 2h c

Σε παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής της LIGUE 1 η Λυών πέτυχε τη νίκη της ημέρας εκτός έδρας στη Γκινγκάμπ με 1-0 έχοντας σκόρερ τον πρώην παίκτη των γηπεδούχων Μποβαί. Πολύ ωραίο ματς έγινε στο Τρουά όπου η γηπεδούχος αν και με 10 παίκτες μπόρεσε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις την Νις ενώ είχε βρεθεί με δύο γκολ πίσω. Το ντέρμπι ανάμεσα σε Σαιντ Ετιέν και Μπορντώ έληξε ισόπαλο με 1-1 χάρις στην ισοφάριση στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων από πλευράς φιλοξενουμένων. Τα αποτελέσματα:

ΣΑΙΝΤ ΕΤΙΕΝ – ΜΠΟΡΝΤΩ  1-1 ( 58΄Χαμουμά – 91΄Σαιβέ ).

ΑΝΖΕ – ΝΑΝΤ  0-0

ΡΕΝ – ΜΟΝΠΕΛΙΕ  1-0 ( 86΄Γκροσίσκι ).

ΚΑΕΝ – ΤΟΥΛΟΥΖ  1-0 ( 70΄Ντα Σίλβα ).

ΤΡΟΥΑ – ΝΙΣ  3-3 ( 2΄Ζεάν , 77΄Καμούς , 93΄Ξαβιέρ – 6΄πεν. Μπεν Αρφά , 16΄Πλεά , 42΄ΛεΜαρτσάντ ).

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ – ΛΥΩΝ  0-1 ( 79΄Μποβαί ).