ΙΣΟΠΑΛΟ ΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 21

ΦΙΛΙΚΑ ΕΘΝΙΚΩΝ ΠΟΔΟΣΦ. Κ21 1η

Χωρίς νικητή έληξε η φιλική αναμέτρηση της Εθνική Ελλάδος κάτω των 21 με την αντίστοιχη της Κύπρου η οποία διεξήχθη στο Στάδιο Dimco Αμμόχωστος Επιστροφή. Στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων για τις επίσημες υποχρεώσεις που έχουν την επόμενη χρονιά η κάθε μια είχε από ένα ημίχρονο δικό της , με το τελικό 2-2 να κρίνεται δίκαιο. Στο πρώτο ημίχρονο καλύτερη η Κυπριακή ομάδα ευτύχησε να πετύχει τα δύο τέρματα έχοντας ως σκόρερ τον Φράγκου στο 4ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ και τον Καρό στο 29ο λεπτό με κεφαλιά. Η Εθνική αφού μείωσε ένα λεπτό πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τον Μεληκιώτη κατάφερε να ισοφαρίσει στο 86ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σάλιακα. Η Ελληνική ομάδα είχε δοκάρι στο 27ο λεπτό ύστερα από κεφαλιά του Ορφανίδη ενώ αντίστοιχα η Κύπρος έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει την νίκη όταν στο 95ο λεπτό δεν μπόρεσε να σκοράρει σε άδεια εστία ο Γουίλερ. Οι αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΚΥΠΡΟΣ (Ανδρονίκου): Χριστοδούλου – Καρό , Γουίλερ , Αναστασίου , Παναγή , Κατελάρης , Φράγκου , Πίττας , Ιωσηφίδης , Κούσουλος , Νικολάου.

ΕΛΛΑΣ (Νικοπολίδης): Ντούνης – Χατζητερζόγλου , Ρούσος , Κυριακόπουλος , Σιάλακας – Γαλανόπουλος , Π. Ορφανίδης , Πλέγας , Μανθάτης – Μεληκιώτης , Κουλούρης.