ΚΛΕΙΔΩΣΕ ΠΡΩΤΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΡΙΣΗ Η ΕΘΝΙΚΗ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ U18 ΓΥΝ. 2019 4η

Τέσσερα στα τέσσερα στους ομίλους της τελικής φάσης του EUROBASKET 2019 δεύτερης κατηγορίας το οποίο διεξάγεται στην πόλη των Σκοπίων σημείωσε η Εθνική Ελλάδος μπάσκετ γυναικών κάτω των 18. Απέναντι στην δεύτερη του ομίλου ομάδα της Ιρλανδίας έχοντας ακόμα μία φορά την άμυνα ως το δυνατό όπλο της μπήκε από τα πρώτα λεπτά μπροστά στο σκορ και μέχρι την λήξη του παιχνιδιού δεν έχασε το προβάδισμα φτάνοντας σε μία σχετικά εύκολη νίκη. Ταυτόχρονα κλείδωσε τόσο την πρώτη θέση του ομίλου όσο και την πρόκριση περιμένοντας να μάθει την αντίπαλο ομάδα στην προημιτελική φάση. Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα:

ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ  ΜΠΑΣΚΕΤ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ  ΚΑΤΩ ΤΩΝ 18

ΔΕΥΤΕΡΗ  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΣΚΟΠΙΑ        ΣΚΟΠΙΑ

Γ΄ΓΚΡΟΥΠ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 5 ΙΟΥΛ.   ΕΛΛΑΣ – ΣΛΟΒΑΚΙΑ  73-38 ( 22-9 , 42-13 , 59-30 , 73-38 )

Μπουντούρη ( 15π. – 4ρ. – 1ασ. – 4κλ. – RANK15 ) , Χατζηλεόντη ( 13π. – 10ρ. – 5ασ. – 3κλ. – 5μπλ. – RANK27 ) , Ετζέκα ( 12π. – 9ρ. – 2κλ. – 1μπλ. – RANK11 ) , Κριμιλή ( 9π. – 2ρ. – 3κλ. – RANK8 ) , Καρακασίδου ( 8π. – 1ρ. – 2ασ. – 1κλ. – RANK5 ) , Γούλα ( 5π. – 3ρ. – 4ασ. – RANK7 ) , Αναστασοπούλου ( 4π. – 3ρ. – 2ασ. – 3κλ. – 1μπλ. – RANK10 ) , Βαντσιούρη ( 3π. – 1ρ. – RANK2 ) , Δερμιτζάκη ( 2π. – 1ασ. – RANK3 ) , Μπενέκη ( 2π. – 2κλ. – RANK2 ) , Φανού ( 0π. – 1ρ. – RANK1 ) , Λαλέογλου ( 0π. – RANK-1 ).

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 5 ΙΟΥΛ.   ΑΥΣΤΡΙΑ – ΙΡΛΑΝΔΙΑ  39-60

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 5 ΙΟΥΛ.   ΣΚΟΠΙΑ – ΡΟΥΜΑΝΙΑ  44-59

ΣΑΒΒΑΤΟ 6 ΙΟΥΛ.   ΣΛΟΒΑΚΙΑ – ΑΥΣΤΡΙΑ  57-50

ΣΑΒΒΑΤΟ 6 ΙΟΥΛ.   ΡΟΥΜΑΝΙΑ – ΕΛΛΑΣ  51-63 ( 19-11 , 23-34 , 41-51 , 51-63 )

Κριμιλή ( 18π. – 1ρ. – 1ασ. – 3κλ. – RANK12 ) , Χατζηλεόντη ( 16π. – 7ρ. – 5ασ. – 1κλ. – RANK15 ) , Αναστασοπούλου ( 10π. – 7ρ. – 2ασ. – 2κλ. – RANK13 ) , Μπουντούρη ( 5π. – 9ρ. – 3κλ. – RANK5 ) , Καρακασίδου ( 4π. – 2ρ. – 3ασ. – 1κλ. – RANK2 ) , Γούλα ( 4π. – 2ρ. – 1ασ. – 3κλ. – RANK9 ) , Εζέτζα ( 3π. – 6ρ. – 2ασ. – 1μπλ. – RANK7 ) , Βαντσιούρη ( 3π. – 1ρ. – RANK3 ) , Δερμιτζάκη ( 0π. – RANK0 ) , Μπενέκη ( 0π. – 2ρ. – RANK-1 ) , Φανού ( δεν αγωνίστηκε ) , Λαλέογλου ( δεν αγωνίστηκε ).

ΣΑΒΒΑΤΟ 6 ΙΟΥΛ.   ΙΡΛΑΝΔΙΑ – ΣΚΟΠΙΑ  60-39

ΚΥΡΙΑΚΗ 7 ΙΟΥΛ.   ΕΛΛΑΣ – ΣΚΟΠΙΑ  48-38 ( 14-10 , 25-22 , 39-31 , 48-38 )

Κριμιλή ( 18π. – 6ρ. – 4ασ. – RANK16 ) , Χατζηλεόντη ( 12π. – 12ρ. – 2ασ. – 5κλ. – 4μπλ. – RANK24 ) , Καρακασίδου ( 6π. – 1ρ. – 2ασ. – 3κλ. – RANK6 ) , Μπουντούρη ( 6π. – 3ρ. – 1ασ. – RANK-1 ) , Αναστασοπούλου ( 4π. – 7ρ. – 1ασ. – 1κλ. – RANK3 ) , Βαντσιούρη ( 2π. – 2ρ. – RANK1 ) , Γούλα ( 0π. – 6ρ. – 1κλ. – RANK1 ) , Μπενέκη ( 0π. – 3ρ. – RANK1 ) , Δερμιτζάκη ( 0π. – 2ρ. – RANK0 ) , Λαλέογλου ( 0π. – RANK1 ) , Φανού ( 0π. – 2ρ. – RANK1 ) , Εζέτζα ( δεν αγωνίστηκε ).

ΚΥΡΙΑΚΗ 7 ΙΟΥΛ.   ΑΥΣΤΡΙΑ – ΡΟΥΜΑΝΙΑ  41-53

ΚΥΡΙΑΚΗ 7 ΙΟΥΛ.   ΣΛΟΒΑΚΙΑ – ΙΡΛΑΝΔΙΑ  58-70

ΤΡΙΤΗ 6 ΙΟΥΛ.   ΡΟΥΜΑΝΙΑ – ΣΛΟΒΑΚΙΑ  50-54

ΤΡΙΤΗ 6 ΙΟΥΛ.   ΣΚΟΠΙΑ – ΑΥΣΤΡΙΑ  51-66

ΤΡΙΤΗ 6 ΙΟΥΛ.   ΙΡΛΑΝΔΙΑ – ΕΛΛΑΣ  40-51 ( 10-14 , 15-28 , 30-39 , 40-51 )

Μπουντούρη ( 14π. – 10ρ. – 2ασ. – 3κλ. – RANK16 ) , Χατζηλεόντη ( 10π. – 16ρ. – 4ασ. – 1κλ. – 2μπλ. – RANK17 ) , Κριμιλή ( 9π. – 7ρ. – 4ασ. – 2κλ. – 1μπλ. – RANK9 ) , Αναστασοπούλου ( 8π. – 6ρ. – 2ασ. – 1κλ. – 1μπλ. – RANK9 ) , Δερμιτζάκη ( 4π. – RANK2 ) , Βαντσιούρη ( 2π. – 1ρ. – RANK-2 ) , Καρακασίδου ( 2π. – 1ρ. – 1ασ. – 5κλ. – RANK2 ) , Φανού ( 2π. – 1ρ. – RANK3 ) , Μπενέκη ( 0π. – RANK-1 ) , Γούλα ( 0π. – 4ρ. – 1κλ. – RANK3 ) , Λαλέογλου ( δεν αγωνίστηκε ) , Εζέτζα ( δεν αγωνίστηκε ).

ΤΕΤΑΡΤΗ 6 ΙΟΥΛ.   ΑΥΣΤΡΙΑ – ΕΛΛΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 6 ΙΟΥΛ.   ΡΟΥΜΑΝΙΑ – ΙΡΛΑΝΔΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 6 ΙΟΥΛ.   ΣΛΟΒΑΚΙΑ – ΣΚΟΠΙΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   ( 4 αγ. )

1. ΕΛΛΑΣ   8    +68

2. ΙΡΛΑΝΔΙΑ   7    +43

- – – –  - – – – – – — – –  – – -

3. ΣΛΟΒΑΚΙΑ   6     -36

4. ΡΟΥΜΑΝΙΑ   6     +11

5. ΑΥΣΤΡΙΑ   5     -25

6. ΣΚΟΠΙΑ   4     -61

Α΄ΓΚΡΟΥΠ 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   ( 4 αγ. )

1. ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ   8     +75

2. ΔΑΝΙΑ   7    +159

- – – – – – – – – – – –  - – – – – – – -

3. ΣΛΟΒΕΝΙΑ   7    +144

4. ΕΣΘΟΝΙΑ   5     -23

5. ΝΟΡΒΗΓΙΑ   5     -135

6. ΚΟΣΣΟΒΟ   4     -220

Β΄ΓΚΡΟΥΠ 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   ( 4 αγ. )

1. ΤΟΥΡΚΙΑ   8    +135

2. ΕΛΒΕΤΙΑ    5    +57  ( 3 αγ. )

- – – – – – – – – –  - – – – – – – – – – – –

3. ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ   5    +52  ( 3 αγ. )

4. ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ   3     -117  ( 3 αγ. )

5. ΙΣΛΑΝΔΙΑ   3     -127  ( 3 αγ. )

Δ΄ΓΚΡΟΥΠ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   ( 4 αγ. )

1. ΣΟΥΗΔΙΑ    8   +144

2. ΟΛΛΑΝΔΙΑ   8    +133

– — –  –  - – – – – – – – – –  - – – – – – -

3. ΟΥΚΡΑΝΙΑ   6     -2

4. ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ   5     -56

5. Μ.ΒΡΕΤΑΝΙΑ   5     -70

6. ΑΛΒΑΝΙΑ   4     -149

Μοιραστείτε την είδηση...Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter0Email this to someone