ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΕ ΘΡΙΛΕΡ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ

BASKET LEAGUE / ÁÑÇÓ - ÊÏËÏÓÓÏÓ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: MOTION TEAM)

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι με δραματικό φινάλε το οποίο κρίθηκε στην δεύτερη παράταση η ομάδα του Κολοσσού πήρε τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη σε βάρος του γηπεδούχου Άρη. Η ομάδα της Ρόδου με σουτ τριών πόντων από τον Ντόναβον Τζάκσον στα ένδεκα δευτερόλεπτα πριν το τέλος πήραν την πρώτη φετινή τους εκτός έδρας νίκη παίρνοντας βαθιά βαθμολογική ανάσα και βυθίζοντας ακόμα περισσότερο τους Κιτρινόμαυρους. Νωρίτερα η ομάδα της Θεσσαλονίκης ΄χασε την ευκαιρία να κατακτήσει την νίκη στην κανονική διάρκεια όταν πήραν διαφορά 6 πόντων περίπου δύο λεπτά πριν το τέλος. Ακολούθως στην πρώτη παράταση πάλι οι γηπεδούχοι βρέθηκα μπροστά για να ισοφαριστούν στα δεκατρία δευτερόλεπτα και να αστοχήσουν στο τελικό σουτ.

Α1 ΜΠΑΣΚΕΤ      2019-20

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΡΗΣ – ΚΟΛΟΣΣΟΣ Ρ.       85 – 87

Τα δεκάλεπτα: 19-18 , 29-36 , 49-50 , 71-71 καν. αγ. , 77-77 α΄παρ. , 85-87 β΄παρ.

ΑΡΗΣ: Μόρις ( 20π. – 11ρ. – 1ασ. – 3κλ. – 1μπλ. – RANK30 ) , Γκετσεβίτσιους ( 19π. – 4ρ. – 3ασ. – RANK24 ) , Ντραγκίσεβιτς ( 14π. – 9ρ. – 3ασ. – 1κλ. – 1μπλ. – RANK20 ) , Γκάγκιτς ( 9π. – 7ρ. – 1ασ. – 1κλ. – 1μπλ. – RANK9 ) , Τάλτον ( 10π. – 1ρ. – 6ασ. – RANK3 ) , Φλιώνης 6π. , Σλαφτσάκης 5π. , Μιλόσεβιτς 2π. , Νετζηπόγλου 0π. , Βλάσιος 0π.

ΚΟΛΟΣΣΟΣ: Μπρέιζελτον ( 18π. – 6ρ. – 6ασ. – 1κλ. – RANK20 ) , Κρόμα ( 18π. – 4ρ. – 2ασ. – 1κλ. – RANK14 ) , Τουτζιαράκης ( 15π. – 3ρ. – RANK12 ) , Τζάκσον ( 12π. – 3ρ. – 1κλ. – RANK7 ) , Αγκμπελέσε ( 7π. – 8ρ. – 2κλ. – RANK14 ) , Ντάνιελς 7π. , Παύλος 5π. , Μπρούσεβιτς 5π. , Μωραίτης 0π. , Πουλιανίτης 0π.