ΜΟΥΝΤΙΑΛ – BRAZIL 2014… Η γιορτή ποδοσφαίρου αρχίζει – Όλο το πρόγραμμα των μεταδόσεων

moudial vrazilias

Σε ρυθμούς Μουντιάλ μπαίνει από την Πέμπτη 12 Ιουνίου μέχρι και τη Δευτέρα 14 Ιουλίου η ΝΕΡΙΤ. Μέσα από τη ΝΕΡΙΤ, τη ΝΕΡΙΤsports και τη ΝΕΡΙΤ HD, η δημόσια τηλεόραση θα καλύψει με απευθείας μεταδόσεις όλες τις «μάχες» στα γήπεδα της Βραζιλίας για την κατάκτηση του παγκόσμιου τίτλου, ενώ και τα 64 παιχνίδια του Μουντιάλ θα μεταδοθούν και σε επανάληψη.
Το δημοσιογραφικό δυναμικό του αθλητικού τμήματος της ΝΕΡΙΤ θα μεταφέρει σε όλους τους Έλληνες φιλάθλους τον παλμό της κορυφαίας ποδοσφαιρικής διοργάνωσης, ενώ το πρόγραμμα θα εμπλουτίζεται με pre- και post-game εκπομπές και ενδιαφέροντα ντοκιμαντέρ-αφιερώματα της FIFA για την ιστορία και της κορυφαίες στιγμές του Μουντιάλ, από την πρώτη διοργάνωση του 1930 μέχρι σήμερα.
Για τις ανάγκες της κάλυψης των αγώνων, η ΝΕΡΙΤ θα εκπέμψει και δεύτερο κανάλι με ολοήμερο πρόγραμμα, τη ΝΕΡΙΤsports, μέσα από τις συχνότητες του δεύτερου ψηφιακού της μπουκέτου.
Οι σημαντικότεροι αγώνες θα μεταδίδονται ζωντανά από τη συχνότητα της ΝΕΡΙΤ και συχνά σε παράλληλη μετάδοση από τη ΝΕΡΙΤsports και από τη ΝΕΡΙΤ HD, ενώ οι φίλαθλοι θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθούν διαδικτυακά -μόνο για χρήστες εντός Ελλάδος- όλους τους αγώνες, σε πραγματικό χρόνο (realtime) ή κατ΄ απαίτηση (ondemand), μέσα από την υπηρεσία WebTV της ΝΕΡΙΤ στη διεύθυνση webtv.nerit.gr.
Αναλυτικότερα, το πρόγραμμα μεταδόσεων της ΝΕΡΙΤ έχει ως εξής:


Α” ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
12/6 Σάο Πάολο Βραζιλία – Κροατία 23:00
13/6 Νατάλ Μεξικό – Καμερούν 19:00
17/6 Φορταλέζα Βραζιλία – Μεξικό 22:00
19/6 Μανάους Καμερούν – Κροατία 01:00
23/6 Μπραζίλια Καμερούν – Βραζιλία 23:00
23/6 Ρεσίφε Κροατία – Μεξικό 23:00

Β” ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
13/6 Σαλβαδόρ Ισπανία – Ολλανδία 22:00
14/6 Κουιάμπα Χιλή – Αυστραλία 01:00
18/6 Ρίο Ντε Τζανέιρο Ισπανία – Χιλή 22:00
18/6 Πόρτο Αλέγκρε Αυστραλία – Ολλανδία 19:00
23/6 Kουριτίμπα Αυστραλία – Ισπανία 19:00
23/6 Σάο Πάολο Ολλανδία – Χιλή 19:00

Γ” ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
14/6 Μπέλο Οριζόντε Κολομβία – Ελλάδα 19:00
15/6 Ρεσίφε Ακτή Ελεφαντοστού – Ιαπωνία 04:00
19/6 Μπραζίλια Κολομβία – Ακτή Ελεφαντοστού 19:00
20/6 Νατάλ Ιαπωνία – Ελλάδα 01:00
24/6 Κουιάμπα Ιαπωνία – Κολομβία 23:00
24/6 Φορταλέζα Ελλάδα – Ακτή Ελεφαντοστού 23:00

Δ” ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
14/6 Φορταλέζα Ουρουγουάη – Κόστα Ρίκα 22:00
15/6 Μανάους Αγγλία – Ιταλία 01:00
19/6 Σάο Πάολο Ουρουγουάη – Αγγλία 22:00
20/6 Ρεσίφε Ιταλία – Κόστα Ρίκα 19:00
24/6 Νατάλ Ιταλία – Ουρουγουάη 19:00
24/6 Μπέλο Οριζόντε Κόστα Ρίκα- Αγγλία 19:00

Ε” ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
15/6 Μπραζίλια Ελβετία – Εκουαδόρ 19:00
15/6 Πόρτο Αλέγκρε Γαλλία – Ονδούρα 22:00
20/6 Σαλβαδόρ Ελβετία – Γαλλία 22:00
21/6 Κουριτίμπα Ονδούρα – Εκουαδόρ 01:00
25/6 Μανάους Ονδούρα – Ελβετία 23:00
25/6 Ρίο Ντε Τζανέιρο Εκουαδόρ – Γαλλία 23:00

ΣΤ” ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
16/6 Ρίο Ντε Τζανέιρο Αργεντινή – Βοσνία/Ερζεγοβίνη 01:00
16/6 Κουριτίμπα Ιράν – Νιγηρία 22:00
21/6 Μπέλο Οριζόντε Αργεντινή – Ιράν 19:00
22/6 Κουιάμπα Νιγηρία – Βοσνία/Ερζεγοβίνη 01:00
25/6 Πόρτο Αλέγκρε Νιγηρία – Αργεντινή 19:00
25/6 Σαλβαδόρ Βοσνία/Ερζεγοβίνη – Ιράν 19:00

Ζ” ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
16/6 Σαλβαδόρ Γερμανία – Πορτογαλία 19:00
17/6 Νατάλ Γκάνα – ΗΠΑ 01:00
21/6 Φορταλέζα Γερμανία – Γκάνα 22:00
23/6 Μανάους ΗΠΑ – Πορτογαλία 01:00
26/6 Ρεσίφε ΗΠΑ – Γερμανία 19:00
26/6 Μπραζίλια Πορτογαλία – Γκάνα 19:00

Η” ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
17/6 Μπέλο Οριζόντε Βέλγιο – Αλγερία 19:00
18/6 Κουιάμπα Ρωσία – Νότια Κορέα 01:00
22/6 Ρίο Ντε Τζανέιρο Βέλγιο – Ρωσία 19:00
22/6 Πόρτο Αλέγκρε Νότια Κορέα – Αλγερία 22:00
26/6 Σάο Πάολο Νότια Κορέα – Βέλγιο 23:00
26/6 Κουριτίμπα Αλγερία – Ρωσία 23:00

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
28/6 Μπέλο Οριζόντε Α1 – Β2 (49) 19:00
28/6 Ρίο Ντε Τζανέιρο Γ1 – Δ2 (50) 23:00
29/6 Φορταλέζα Β1 – Α2 (51) 19:00
29/6 Ρεσίφε Δ1 – Γ2 (52) 23:00
30/6 Μπραζίλια Ε1 – ΣΤ2 (53) 19:00
30/6 Πόρτο Αλέγκρε Ζ1 – Η2 (54) 23:00
1/7 Σάο Πάολο ΣΤ1 – Ε2 (55) 19:00
1/7 Σαλβαδόρ Η1 – Ζ2 (56) 23:00

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
4/7 Φορταλέζα Νικητής (49) – Νικητής (50) (57) 23:00
4/7 Ρίο Ντε Τζανέιρο Νικητής (53) – Νικητής (54) (58) 19:00
5/7 Σαλβαδόρ Νικητής (51) – Νικητής (52) (59) 23:00
5/7 Μπραζίλια Νικητής (55) – Νικητής (56) (60) 19:00

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
8/7 Μπέλο Οριζόντε Νικητής (57) – Νικητής (58) (61) 23:00
9/7 Σάο Πάολο Νικητής (59) – Νικητής (60) (62) 23:00

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
12/7 Μπραζίλια Ηττημένος (61) – Ηττημένος (62) 23:00

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
13/7 Ρίο Ντε Τζανέιρο Νικητής (61) – Νικητής (62) 22:00
Μοιραστείτε την είδηση...Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter0Email this to someone