ΝΙΚΗ ΣΤΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

ΕΛΛΑΣ Γ 2019-20 19η β

Ένα τέρμα του 28χρονου κεντρικού επιθετικού Θωμά Τσίτα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε τους τρεις βαθμούς της νίκης στον Ολυμπιακό Βόλου κατά την εντός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο την Καλαμάτα. Η Θεσσαλική ομάδα έχασε αρκετές ευκαιρίες για να πάρει πιο νωρίς την νίκη ενώ έφτασε πολύ κοντά να πληρώσει ένα ολέθριο σφάλμα του τερματοφύλακα της από το πρώτο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι με το αποτέλεσμα αυτό παρέμειναν στο κυνήγι της ανόδου απέχοντας τέσσερις βαθμούς από την δεύτερη θέση ενώ η ομάδα της Πελοποννήσου παρέμεινε εντός της ζώνης του υποβιβασμού βλέποντας την βαθμολογική απόσταση από την σωτηρία να αυξάνει στους έξι βαθμούς.

Το φιλμ του αγώνα:

3΄ΓΚΟΛ 1-0. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σκοπελίτη έκανε το πλασέ μέσα στην μικρή περιοχή ο Τσιάρας και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων.

15΄Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό όταν σε πάσα του Σκοπελίτη μέσα στην περιοχή έκανε το σουτ ο Κουτσιανικούλης για να περάσει άουτ δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

18΄Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό όταν σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κέρι μπλόκαρε δύσκολα ο Στεφανάκος.

19΄Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό όταν το σουτ του Κουτσιανικούλη μέσα στην μεγάλη περιοχή έβγαλε σε κόρνερ ο Στεφανάκος.

24΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό όταν μετά από ωραία συνεργασία βγήκε τετ α τετ ο Κουτσιανικούλης ο οποίος πλάσαρε για να αποκρούσει σωτήρια ο Στεφανάκος.

31΄ΓΚΟΛ 1-1. Μετά από κλέψιμο της μπάλα από τον Ξενοδόχοβ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων ο Νταούντ.

58΄Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό όταν σε σέντρα του Μπουτζίκου πιάνει κεφαλιά ο Τσίτας για να αποκρούσει ο Στεφανάκος.

92΄ΓΚΟΛ 2-1. Μετά από σέντρα του Μπουτζίκα έπιασε κεφαλιά ο Τσίτας και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων.

94΄Πολύ καλή ευκαιρία για την Καλαμάτα όταν σε σέντρα έκανε την κοντινή κεφαλιά ο Γκιοατά για να περάσει άουτ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. (Βόκολος): Ξενοδόχοβ ( 65΄Γιδόπουλος ) – Γραικός , Τσιάρας , Βοσνακίδης ( 46΄Φαζός ) , Μπουτζίκος – Βασιλούδης , Ρόκας ( 60΄Κόλα ) – Κέρι , Σκοπελίτης , Κουτσιανικούλης – Τσίτας.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Αναστόπουλος): Στεφανάκος – Τόλι , Τριποτσέρης , Χριστοφιλέας , Καντούτσης – Ζαχαρόπουλος , Πέεβ ( 58΄Γκιοατά ) , Νατσιόπουλος – Ηλιόπουλος ( 76΄Οσμάναγκιτς ) , Νταούντ , Ιντρίσι ( 70΄Αλεξόπουλος ).
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Τσιάρας – Νατσιόπουλος , Χριστοφιλέας , Νταούντ.