ΝΤΟΥΜΠΛΑΡΙΣΕ ΤΙΣ ΝΙΚΕΣ Η ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΟΛΟ ΓΥΝ. 2020 2η

Συνεχίζεται το Πανευρωπαικό Πρωτάθλημα Πόλο γυναικών το οποίο διεξάγεται στην Βουδαπέστη με την Εθνική Ελλάδος να πετυχαίνει άλλη μία εύκολη νίκη αυτή τη φορά σε βάρος της Κροατίας. Τα τέρματα της Εθνικής σημείωσαν η Νικολέτα Ελευθεριάδου , η Ελευθερία Πλευρίτου και η Ελένη Ξενάκη από 3 τέρματα , η Μαρία Μυριοκεφαλιωτάκη , η Άλκηστη Αβραμίδου και η Βασιλική Διαμαντοπούλου από 2 τέρματα , η Χριστίνα Τσουκαλά , η Ειρήνη Νίνου και η  Μαργαρίτα Πλευρίτου από 1 τέρμα.  Στην επόμενη φάση θα περάσουν οι πρώτες τέσσερις χώρες οι οποίες μέσω των νοκ άουτ προημιτελικών θα διεκδικήσουν την πρόκριση στα παιχνίδια των μεταλλίων ενώ η φετινή πρωταθλήτρια Ευρώπης παίρνει αυτόματο το εισιτήριο πρόκρισης για τους Ολυμπιακούς του Τόκιο αποφεύγοντας τα προολυμπιακά τουρνουά. Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα:

ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  ΠΟΛΟ   ΓΥΝΑΙΚΩΝ   

ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ   ΟΥΓΓΑΡΙΑ    2020

ΦΑΣΗ  ΟΜΙΛΩΝ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ  12 ΙΑΝ.  ΣΛΟΒΑΚΙΑ – ΡΩΣΙΑ  2-31 ( 0-9 , 0-5 , 1-8 , 1-9 ).

ΚΥΡΙΑΚΗ  12 ΙΑΝ.  ΕΛΛΑΣ – ΣΕΡΒΙΑ  26-7 ( 9-1 , 5-3 , 5-2 , 7-1 )

ΚΥΡΙΑΚΗ  12 ΙΑΝ.  ΟΥΓΓΑΡΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ  25-6 ( 5-1 , 7-2 , 7-1 , 6-2 ).

ΔΕΥΤΕΡΑ  13 ΙΑΝ.  ΚΡΟΑΤΙΑ – ΕΛΛΑΣ  3-18 ( 0-6 , 2-4 , 0-5 , 1-3 ).

ΔΕΥΤΕΡΑ  13 ΙΑΝ.  ΡΩΣΙΑ – ΣΕΡΒΙΑ  27-2 ( 6-2 , 8-0 , 8-0 , 5-0 ).

ΔΕΥΤΕΡΑ  13 ΙΑΝ.  ΣΛΟΒΑΚΙΑ – ΟΥΓΓΑΡΙΑ  2-20 ( 1-5 , 0-5 , 1-4 , 0-6 ).

ΤΕΤΑΡΤΗ  15 ΙΑΝ.  ΕΛΛΑΣ – ΣΛΟΒΑΚΙΑ  

ΤΕΤΑΡΤΗ  15 ΙΑΝ.  ΣΕΡΒΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ  

ΤΕΤΑΡΤΗ  15 ΙΑΝ.  ΟΥΓΓΑΡΙΑ – ΡΩΣΙΑ  

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  17 ΙΑΝ.  ΡΩΣΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  17 ΙΑΝ.  ΣΛΟΒΑΚΙΑ – ΣΕΡΒΙΑ   

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  17 ΙΑΝ.  ΟΥΓΓΑΡΙΑ – ΕΛΛΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ  19 ΙΑΝ.  ΣΛΟΒΑΚΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ  19 ΙΑΝ.  ΕΛΛΑΣ – ΡΩΣΙΑ  

ΚΥΡΙΑΚΗ  19 ΙΑΝ.  ΣΕΡΒΙΑ – ΟΥΓΓΑΡΙΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  ( 2 αγ. )

1. ΡΩΣΙΑ   6   +54

2. ΟΥΓΓΑΡΙΑ   6   +37

3. ΕΛΛΑΣ   6   +34

4. ΚΡΟΑΤΙΑ   0   -34

- – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – -

5. ΣΕΡΒΙΑ   0   -44

- – – — – – – – — – – – – — – – – – – – — – – -

6. ΣΛΟΒΑΚΙΑ   0   -47

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ  12 ΙΑΝ.  ΓΑΛΛΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ  6-15 ( 1-3 , 0-3 , 1-4 , 4-5 ).

ΚΥΡΙΑΚΗ  12 ΙΑΝ.  ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ  4-13 ( 2-4 , 2-5 , 0-2 , 0-2 )

ΚΥΡΙΑΚΗ  12 ΙΑΝ.  ΟΛΛΑΝΔΙΑ – ΙΣΡΑΗΛ  22-3 ( 4-0 , 5-1 , 7-1 , 6-1 ).

ΔΕΥΤΕΡΑ  13 ΙΑΝ.  ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΟΛΛΑΝΔΙΑ  3-23 ( 1-6 , 0-5 , 0-5 , 2-7 ).

ΔΕΥΤΕΡΑ  13 ΙΑΝ.  ΙΣΡΑΗΛ – ΓΑΛΛΙΑ   6-10 ( 2-3 , 0-4 , 1-1 , 3-2 ).

ΔΕΥΤΕΡΑ  13 ΙΑΝ.  ΙΤΑΛΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ   10-16 ( 2-5 , 2-4 , 3-3 , 3-4 ).

ΤΕΤΑΡΤΗ  15 ΙΑΝ.  ΓΑΛΛΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ  

ΤΕΤΑΡΤΗ  15 ΙΑΝ.  ΙΣΠΑΝΙΑ – ΙΣΡΑΗΛ  

ΤΕΤΑΡΤΗ  15 ΙΑΝ.  ΟΛΛΑΝΔΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ  

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  17 ΙΑΝ.  ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  17 ΙΑΝ.  ΟΛΛΑΝΔΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ   

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  17 ΙΑΝ.  ΙΤΑΛΙΑ – ΙΣΡΑΗΛ

ΚΥΡΙΑΚΗ  19 ΙΑΝ.  ΓΑΛΛΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ  19 ΙΑΝ.  ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΙΣΡΑΗΛ  

ΚΥΡΙΑΚΗ  19 ΙΑΝ.  ΙΣΠΑΝΙΑ – ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  ( 2 αγ. )

1. ΟΛΛΑΝΔΙΑ   6   +39

2. ΙΣΠΑΝΙΑ   6   +15

3. ΙΤΑΛΙΑ   3   +3

4. ΓΑΛΛΙΑ   3   -5

- – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – -

5. ΙΣΡΑΗΛ   0   -23

- – – — – – – – — – – – – — – – – – – – — – – -

6. ΓΕΡΜΑΝΙΑ   0   -32

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

ΤΡΙΤΗ  21 ΙΑΝ.   Α1 – Β4

ΤΡΙΤΗ  21 ΙΑΝ.   Α2 – Β3

ΤΡΙΤΗ  21 ΙΑΝ.   Α3 – Β2

ΤΡΙΤΗ  21 ΙΑΝ.   Β1 – Α4

ΓΙΑ 5-8

ΠΕΜΠΤΗ  23 ΙΑΝ.

ΠΕΜΠΤΗ  23 ΙΑΝ.

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

ΠΕΜΠΤΗ  23 ΙΑΝ.

ΠΕΜΠΤΗ  23 ΙΑΝ.

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ

ΓΙΑ 11-12  ΤΡΙΤΗ  21 ΙΑΝ.

ΓΙΑ 9-10  ΤΡΙΤΗ  21 ΙΑΝ.

ΓΙΑ 7-8  ΣΑΒΒΑΤΟ  25 ΙΑΝ.

ΓΙΑ 5-6  ΣΑΒΒΑΤΟ  25 ΙΑΝ.

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ  ΣΑΒΒΑΤΟ  25 ΙΑΝ.

ΤΕΛΙΚΟΣ  ΣΑΒΒΑΤΟ  25 ΙΑΝ.

Μοιραστείτε την είδηση...Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter0Email this to someone