ΠΗΡΕ ΜΠΡΟΣ Η ΕΦΕΣ

EUROLEAGUE 2019-20 3h i

Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο η Αναντολού Εφές έφυγε νικήτρια από την Ανδαλουσία επικρατώντας σε βάρος της γηπεδούχου Βαλένθια χάρις στην καταπληκτική απόδοση στην διάρκεια του τρίτου δεκαλέπτου. Η ομάδα από την Πόλη βρέθηκε πίσω στο σκορ με 7 πόντους στο κλείσιμο του πρώτου ημιχρόνου αλλά το επί μέρους σκορ 17-30 υπέρ της στην τρίτη περίοδο έφερε την ανατροπή βάζοντας τις βάσεις για την κατάκτηση της δεύτερης νίκης στην διοργάνωση. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν την τελευταία περίοδο να επανέλθουν χωρίς επιτυχία γνωρίζοντας τελικά την τρίτη ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια και μένοντας ουραγός στην βαθμολογία ως η μοναδική ομάδα χωρίς νίκη.