ΠΟΛΥΤΙΜΟΣ ΒΑΘΜΟΣ ΓΙΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟ

ΕΛΛΑΣ 2019-20 9η α

Πολύ σημαντικός βαθμός για την ομάδα του Πανιωνίου στην μεγάλη προσπάθεια του να παραμείνει στην κατηγορία. Για την ένατη αγωνιστική αναδείχθηκε ισόπαλος στην Νέα Σμύρνη απέναντι στον Άρη ενώ φλέρταρε ακόμα και με την νίκη αν και αγωνιζόταν από τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου με παίκτη λιγότερο. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν πρώτοι το σκορ έχοντας ως σκόρερ τον 28χρονο Μεξικανό κεντρικό μέσο Πέδρο Άρτσε για να απαντήσουν λίγα λεπτά πριν την λήξη οι Κιτρινόμαυροι με τον 28χρονο κεντρικό αμυντικό Λίντσαιη Ρόουζ από τον Μαουρίτσιους.

Το φιλμ του αγώνα:

Ευκαιρία για τον Πανιώνιο όταν σε εκτέλεση κόρνερ του Μαξίμοβιτς κάνει την κεφαλιά ο Παπαγεωργίου για να βάλει σωτήρια το πόδι του ο Ματίγια και να απομακρύνει.

22΄Ευκαιρία για τον Άρη όταν κάνει το σουτ ο Ιντέγε από ευνοική θέση αλλά είναι βιαστικό και βρίσκει πάνω σε αντιπάλους.

24΄Ευκαιρία για τον Πανιώνιο όταν σε σέντρα του Μαξίμοβιτς κάνει την κεφαλιά ο Ευαγγέλου που περνά πάνω από οριζόντιο δοκάρι άουτ.

33΄Ευκαιρία για τον Άρη όταν το φαλτσαριστό σουτ του Φετφατζίδη έξω από την περιοχή περνά άουτ λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

34΄Ευκαιρία για τον Άρη όταν το σουτ του Ιντέγε κοντράρεται και αποκρούει ο Μαλέρμπ.

45΄+2 Καλή ευκαιρία για τον Πανιώνιο όταν σε εκτέλεση κόρνερ του Μιλόγεβιτς κάνει την κεφαλιά ο Κόρμπος από το ύψος του πέναλτι για να μπλοκάρει ο Έμαν.

55΄Πολύ καλή ευκαιρία για τον Άρη όταν σε σέντρα του Φετφατζίδη κάνει το σουτ ο Ντιγκινί για να αποκρούσει ο Μαλέρμπ και στην συνέχεια το σουτ του Ρόουζ περνά ψηλά άουτ.

66΄ΓΚΟΛ 1-0. Μετά από πάσα τακουνάκι του Κόρμπου κάνει την προσποίηση ο Άρτσε και με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής καταλήγει στα δίχτυα του Έμαν αφού βρήκε λίγο και στο σώμα του Κόρχουτ.

85΄ΓΚΟΛ 1-1. Μετά από ενέργεια του Ρόουζ κάνει το τεχνικό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή και στέλνει την μπάλα στο παραθυράκι του Μαλέρμπ.

87΄Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη όταν σε εκτέλεση κόρνερ πιάνει κεφαλιά ο Βέλεθ που βρίσκει το κάθετο δοκάρι και στην συνέχεια το σουτ του Λάρσον από την γωνία της μικρής περιοχής αποκρούει ο Μαλέρμπ.

89΄Πολύ καλή ευκαιρία για τον Άρη όταν το σουτ του Τόνσο λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή πέφτει στην γωνία του ο Μαλέρμπ και αποκρούει.

94΄Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη όταν σε σέντρα του Ματίγια πιάνει την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά ο Τόνσο για να βρει το πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού και να βγει άουτ.