ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΘΡΙΛΕΡ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ Η ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ

ΤΟΥΡΚΙΑ ΜΠΑΣΚ. 2020-21 PLAY OFF F4 4h a

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό η Φενέρμπαχτσε πήρε και δεύτερη νίκη μέσα στην έδρα της Καρσίγιακα και πανηγύρισε την πρόκριση της στο τελικό των play off του Τούρκικου πρωταθλήματος. Η ομάδα από την Πόλη ενώ διατηρούσε σταθερά μία καλή διαφορά ασφαλείας είδε τους γηπεδούχους να κάνουν την αντεπίθεση και περίπου πέντε λεπτά πριν το τέλος να μπαίνουν μπροστά στο σκορ. Οι φιλοξενούμενοι όμως κατάφεραν να πετύχουν την ανατροπή στο τελευταίο λεπτό και με 3-1 νίκες υπέρ τους περνάνε στον τελικό. Το πρόγραμμα των play off και τα αποτελέσματα: