ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΣΤΑ ΠΕΝΤΕ Η ΕΘΝΙΚΗ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ U18 ΓΥΝ. 2019 5η

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε η Εθνική Ελλάδος μπάσκετ γυναικών κάτω των 18 τα παιχνίδια της στους ομίλους της τελικής φάσης του EUROBASKET 2019 δεύτερης κατηγορίας το οποίο διεξάγεται στην πόλη των Σκοπίων. Στο πέμπτο και τελευταίο παιχνίδι για τον Γ΄όμιλο επικράτησε με σχετική άνεση σε  βάρος της Αυστρίας και πέρασε στην προημιτελική φάση όπου θα προσπαθήσει να φτάσει στην κατάκτηση μιας θέσης που οδηγεί στην άνοδο της μεγάλης κατηγορίας. Πρώτο εμπόδιο η ομάδα της Ολλανδίας το βράδυ της ερχόμενης Παρασκευής με την νικήτρια να φτάνει κοντά στον στόχο της και την ηττημένη να σταματά εδώ η πορεία της. Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα:

ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ  ΜΠΑΣΚΕΤ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ  ΚΑΤΩ ΤΩΝ 18

ΔΕΥΤΕΡΗ  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΣΚΟΠΙΑ        ΣΚΟΠΙΑ

Γ΄ΓΚΡΟΥΠ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 5 ΙΟΥΛ.   ΕΛΛΑΣ – ΣΛΟΒΑΚΙΑ  73-38 ( 22-9 , 42-13 , 59-30 , 73-38 )

Μπουντούρη ( 15π. – 4ρ. – 1ασ. – 4κλ. – RANK15 ) , Χατζηλεόντη ( 13π. – 10ρ. – 5ασ. – 3κλ. – 5μπλ. – RANK27 ) , Ετζέκα ( 12π. – 9ρ. – 2κλ. – 1μπλ. – RANK11 ) , Κριμιλή ( 9π. – 2ρ. – 3κλ. – RANK8 ) , Καρακασίδου ( 8π. – 1ρ. – 2ασ. – 1κλ. – RANK5 ) , Γούλα ( 5π. – 3ρ. – 4ασ. – RANK7 ) , Αναστασοπούλου ( 4π. – 3ρ. – 2ασ. – 3κλ. – 1μπλ. – RANK10 ) , Βαντσιούρη ( 3π. – 1ρ. – RANK2 ) , Δερμιτζάκη ( 2π. – 1ασ. – RANK3 ) , Μπενέκη ( 2π. – 2κλ. – RANK2 ) , Φανού ( 0π. – 1ρ. – RANK1 ) , Λαλέογλου ( 0π. – RANK-1 ).

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 5 ΙΟΥΛ.   ΑΥΣΤΡΙΑ – ΙΡΛΑΝΔΙΑ  39-60

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 5 ΙΟΥΛ.   ΣΚΟΠΙΑ – ΡΟΥΜΑΝΙΑ  44-59

ΣΑΒΒΑΤΟ 6 ΙΟΥΛ.   ΣΛΟΒΑΚΙΑ – ΑΥΣΤΡΙΑ  57-50

ΣΑΒΒΑΤΟ 6 ΙΟΥΛ.   ΡΟΥΜΑΝΙΑ – ΕΛΛΑΣ  51-63 ( 19-11 , 23-34 , 41-51 , 51-63 )

Κριμιλή ( 18π. – 1ρ. – 1ασ. – 3κλ. – RANK12 ) , Χατζηλεόντη ( 16π. – 7ρ. – 5ασ. – 1κλ. – RANK15 ) , Αναστασοπούλου ( 10π. – 7ρ. – 2ασ. – 2κλ. – RANK13 ) , Μπουντούρη ( 5π. – 9ρ. – 3κλ. – RANK5 ) , Καρακασίδου ( 4π. – 2ρ. – 3ασ. – 1κλ. – RANK2 ) , Γούλα ( 4π. – 2ρ. – 1ασ. – 3κλ. – RANK9 ) , Εζέτζα ( 3π. – 6ρ. – 2ασ. – 1μπλ. – RANK7 ) , Βαντσιούρη ( 3π. – 1ρ. – RANK3 ) , Δερμιτζάκη ( 0π. – RANK0 ) , Μπενέκη ( 0π. – 2ρ. – RANK-1 ) , Φανού ( δεν αγωνίστηκε ) , Λαλέογλου ( δεν αγωνίστηκε ).

ΣΑΒΒΑΤΟ 6 ΙΟΥΛ.   ΙΡΛΑΝΔΙΑ – ΣΚΟΠΙΑ  60-39

ΚΥΡΙΑΚΗ 7 ΙΟΥΛ.   ΕΛΛΑΣ – ΣΚΟΠΙΑ  48-38 ( 14-10 , 25-22 , 39-31 , 48-38 )

Κριμιλή ( 18π. – 6ρ. – 4ασ. – RANK16 ) , Χατζηλεόντη ( 12π. – 12ρ. – 2ασ. – 5κλ. – 4μπλ. – RANK24 ) , Καρακασίδου ( 6π. – 1ρ. – 2ασ. – 3κλ. – RANK6 ) , Μπουντούρη ( 6π. – 3ρ. – 1ασ. – RANK-1 ) , Αναστασοπούλου ( 4π. – 7ρ. – 1ασ. – 1κλ. – RANK3 ) , Βαντσιούρη ( 2π. – 2ρ. – RANK1 ) , Γούλα ( 0π. – 6ρ. – 1κλ. – RANK1 ) , Μπενέκη ( 0π. – 3ρ. – RANK1 ) , Δερμιτζάκη ( 0π. – 2ρ. – RANK0 ) , Λαλέογλου ( 0π. – RANK1 ) , Φανού ( 0π. – 2ρ. – RANK1 ) , Εζέτζα ( δεν αγωνίστηκε ).

ΚΥΡΙΑΚΗ 7 ΙΟΥΛ.   ΑΥΣΤΡΙΑ – ΡΟΥΜΑΝΙΑ  41-53

ΚΥΡΙΑΚΗ 7 ΙΟΥΛ.   ΣΛΟΒΑΚΙΑ – ΙΡΛΑΝΔΙΑ  58-70

ΤΡΙΤΗ 6 ΙΟΥΛ.   ΡΟΥΜΑΝΙΑ – ΣΛΟΒΑΚΙΑ  50-54

ΤΡΙΤΗ 6 ΙΟΥΛ.   ΣΚΟΠΙΑ – ΑΥΣΤΡΙΑ  51-66

ΤΡΙΤΗ 6 ΙΟΥΛ.   ΙΡΛΑΝΔΙΑ – ΕΛΛΑΣ  48-68 ( 4-20 , 18-38 , 34-58 , 48-68 )

Μπουντούρη ( 14π. – 10ρ. – 2ασ. – 3κλ. – RANK16 ) , Χατζηλεόντη ( 10π. – 16ρ. – 4ασ. – 1κλ. – 2μπλ. – RANK17 ) , Κριμιλή ( 9π. – 7ρ. – 4ασ. – 2κλ. – 1μπλ. – RANK9 ) , Αναστασοπούλου ( 8π. – 6ρ. – 2ασ. – 1κλ. – 1μπλ. – RANK9 ) , Δερμιτζάκη ( 4π. – RANK2 ) , Βαντσιούρη ( 2π. – 1ρ. – RANK-2 ) , Καρακασίδου ( 2π. – 1ρ. – 1ασ. – 5κλ. – RANK2 ) , Φανού ( 2π. – 1ρ. – RANK3 ) , Μπενέκη ( 0π. – RANK-1 ) , Γούλα ( 0π. – 4ρ. – 1κλ. – RANK3 ) , Λαλέογλου ( δεν αγωνίστηκε ) , Εζέτζα ( δεν αγωνίστηκε ).

ΤΕΤΑΡΤΗ 6 ΙΟΥΛ.   ΑΥΣΤΡΙΑ – ΕΛΛΑΣ  40-51 ( 10-14 , 15-28 , 30-39 , 40-51 )

Μπουντούρη ( 14π. – 2ρ. – 1μπλ. – RANK14 ) , Αναστασοπούλου ( 12π. – 2ρ. – 2ασ. – 1κλ. – RANK12 ) , Δερμιτζάκη ( 12π. – 1κλ. – RANK8 ) , Λαλέογλου ( 8π. – 3ρ. – 2ασ. – 2κλ. – 1μπλ. – RANK11 ) , Γούλα ( 6π. – 1ρ. – 7ασ. – 4κλ. – RANK13 ) , Χατζηλεόντη ( 5π. – 5ρ. – 4ασ. – 1κλ. – 1μπλ. – RANK9 ) , Κριμιλή ( 5π. – 2ρ. – 2κλ. – RANK1 ) , Καρακασίδου ( 4π. – 1ρ. – 4ασ. – 1κλ. – RANK9 ) , Βαντσιούρη ( 1π. – 5ρ. – 1ασ. – RANK3 ) , Φανού ( 1π. – 3ρ. – RANK-2 ) , Μπενέκη ( 0π. – 3ρ. – 3ασ. – 1κλ. – 2μπλ. – RANK3 ) , Εζέτζα ( δεν αγωνίστηκε ).

ΤΕΤΑΡΤΗ 6 ΙΟΥΛ.   ΡΟΥΜΑΝΙΑ – ΙΡΛΑΝΔΙΑ  62-53

ΤΕΤΑΡΤΗ 6 ΙΟΥΛ.   ΣΛΟΒΑΚΙΑ – ΣΚΟΠΙΑ  49-33

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   ( 5 αγ. )

1. ΕΛΛΑΣ   10    +88

2. ΡΟΥΜΑΝΙΑ   8     +20

- – – –  - – – – – – — – –  – – -

3. ΙΡΛΑΝΔΙΑ   8    +34

4. ΣΛΟΒΑΚΙΑ   8     -20

5. ΑΥΣΤΡΙΑ   6     -45

6. ΣΚΟΠΙΑ   5     -77

Α΄ΓΚΡΟΥΠ 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   ( 5 αγ. )

1. ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ   10     +131

2. ΔΑΝΙΑ   9    +164

- – – – – – – – – – – –  - – – – – – – -

3. ΣΛΟΒΕΝΙΑ   8    +139

4. ΕΣΘΟΝΙΑ   7     -18

5. ΝΟΡΒΗΓΙΑ   6     -140

6. ΚΟΣΣΟΒΟ   5     -276

Β΄ΓΚΡΟΥΠ 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   ( 4 αγ. )

1. ΤΟΥΡΚΙΑ   8    +135

2. ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ   7    +84

- – – – – – – – – –  - – – – – – – – – – – –

3. ΕΛΒΕΤΙΑ    6    +25

4. ΙΣΛΑΝΔΙΑ   5     -120

5. ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ   4     -124

Δ΄ΓΚΡΟΥΠ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ   ( 5 αγ. )

1. ΣΟΥΗΔΙΑ    10   +154

2. ΟΛΛΑΝΔΙΑ   9    +123

– — –  –  - – – – – – – – – –  - – – – – – -

3. ΟΥΚΡΑΝΙΑ   8     +18

4. ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ   7     -54

5. Μ.ΒΡΕΤΑΝΙΑ   6     -72

6. ΑΛΒΑΝΙΑ   5     -169

Μοιραστείτε την είδηση...Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter0Email this to someone