ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΙΚΗ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΣΤΗ ΛΕΙΒΑΔΙΑ

ΕΛΛΑΣ 2015-16 9η β

Ο Πανιώνιος με έξυπνη τακτική και στοχεύοντας την ουσία και όχι το θέαμα πήρε σπουδαία νίκη με 2-0 μέσα στον Λεβαδειακό. Το παιχνίδι στην ουσία κρίθηκε στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου όταν σημείωσε και τα δύο γκολ χτυπώντας στις αντεπιθέσεις.

Το φιλμ του αγώνα :

1ο΄Καλό σουτ του Μαχαίρα έξω απο την μεγάλη περιοχή η μπάλα περνά δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

15΄Σουτ του Οικονόμου από πλάγια θέση διώχνει ο Τσιτώντας.

26΄Μέσα από την περιοχή κάνει σουτ ο Ρομέου αλλά ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει την μπάλα.

46΄ΓΚΟΛ 0-1. Αιφνιδιάζει ο Πανιώνιος και στα πρώτα 25 δευτερόλεπτα του δευτέρου ημιχρόνου μετά από ωραία σέντρα του Μπουμάλ ανενόχλητος ο Καραμάνος με καρφωτή κεφαλιά δίνει το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

48΄Σέντρα του Ναβάρο και κεφαλιά του Φαβάλι μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

54΄Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό όταν μετά από σέντρα ο Σιώπης με ασταθές κοντρόλ στρώνει την μπάλα στον Μαχαίρα του οποίου το σουτ φεύγει λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

57΄ΓΚΟΛ 0-2.Πολύ ωραία εναλλαγή της μπάλας μεταξύ Μπουμάλ και Μπακασέτα βρίσκει τον πρώτο μέσα στην περιοχή που με ωραίο τεχνικό σουτ στέλνει την μπάλα στο Γάμα της εστίας του Τσιτώντα.

64΄Τρομερή ευκαιρία για τον Λεβαδειακό όταν το γυριστό σουτ του Μάντζιου μέσα από την περιοχή ακουμπάει λίγο την μπάλα ο Παπαδόπουλος και περνάει κόρνερ ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι.

88΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο όταν ο Μασούρας δίνει στον κενό χώρο στον Ανσαριφάρντ τον οποίο προλαβαίνουν οι αμυντικοί και διώχνουν σε κόρνερ.

91΄Και άλλη ευκαιρία για του Πανιωνίου με τον Ανσαριφάρντ όταν το πλασέ του κοντράρει ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού και διώχνουν μετά οι αμυντικοί των γηπεδούχων.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Μάντζιος): Τσιντώτας – Μουλόπουλος ( 80΄Μίνγκας ) , Μαχαίρας ( 57΄Γιακουμάκης ) , Ουόν , Γιάχιτς – Στάθης , Νικολάου – Ναβάρο ( 65΄Ντομοβίτσκι ) , Φαβάλι , Ρομέου – Μάντζιος.

Στον πάγκο έμειναν: Βερέμκο , Μανωλάς , Τριποτσέρης , Θέος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος – Βλάχος , Οικονόμου , Χατζηισαίας , Ρισβάνης – Σιώπης , ΚόρμποςΒιγιάλμπα ( 72΄Μασούρας ), Μπουμάλ , Μπακασέτας( 68΄Ανσαριφάρντ ) – Καραμάνος ( 82΄Χαλκιαδάκης ).

Στον πάγκο έμειναν: Διούδης , Αργυρόπουλος , Τασουλής , Καθάριος.