ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ ΚΡΙΘΗΚΕ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΣΤΟΝ ΠΑΠΑΔΟ

λεσβος κυπελλο

Στην ρώσικη ρουλέτα κρίθηκε το ντέρμπι στον Παπάδο και με συνολικό σκορ 6-5  ο Διαγόρας προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου περιμένοντας τον επόμενο αντίπαλο του. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-2, όμως η Γέρα που έχασε και πέναλτι  ισοφαρίζοντας έστειλε το παιχνίδι στα πέναλτι. Εκεί οι παίκτες του Διαγόρα ήταν πιο εύστοχοι κτυπώντας με επιτυχία τέσσερα πέναλτι  ενώ οι αντίπαλοι τους έχασαν τα  δύο και έτσι γράφτηκε το 3-4. Στα άλλα παιχνίδια  της  φάσης αυτής ο Παλλεσβιακός νίκησε στην Αγιάσο  με 3-1 τον Αίαντα . Στην εκπνοή του αγώνα ο Αιγέας λύγισε τον δυνατό Μεσότοπο με 1-0 ενώ ο Αχιλλέας εκμεταλλεύτηκε τις σοβαρές απουσίες που είχε ο Ερμής νικώντας με 3-1 και είναι η μοναδική ομάδα από την Β κατηγορία η οποία συνεχίζει στον θεσμό. Τέλος όμορφο θέαμα προσέφεραν στους φιλάθλους Αίγειρος και Ατρόμητος με την ομάδα της Ανεμώτιας να κερδίζει στην παράταση με 3-4. Ο Ατρόμητος προηγήθηκε με 0-2  οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 2-2 παίρνοντας στην συνέχεια και το προβάδισμα με 3-2. Ο Ατρόμητος ισοφάρισε και στην παράταση πήρε την πρόκριση με  3-4. Τα  αποτελέσματα: