ΣΤΟΝ ΔΙΑΓΟΡΑ ΤΟ ΡΟΔΙΤΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΙ

ΕΛΛΑΣ Γ 2019-20 19η α

Έχοντας καταπληκτική απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Διαγόρα πήρε την νίκη σε βάρος του Ιάλυσου στο μεγάλο ντέρμπι του Σμαραγδένιου νησιού της Ρόδου. Οι νικητές μπορεί να βρέθηκαν κόντρα στην ροή του ματς πίσω στο σκορ κατά το πρώτο ημίχρονο αλλά στην επανάληψη είχαν την πλήρη κυριαρχία φτάνοντας στην κατάκτηση των τριών βαθμών πετυχαίνοντας τρία τέρματα.

Το φιλμ του αγώνα:

Ευκαιρία για τον Διαγόρα όταν σε σέντρα του Αυγενικού πιάνει κεφαλιά ο Μπουρλάκης για να αποκρούσει ο Ανδρούτσος.

19΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Διαγόρα όταν σε μπαλιά του Πηνιώτη βγήκε τετ α τετ ο Μπαρμπαρούσης το σουτ του οποίου απέκρουσε σωτήρια ο Ανδρούτσος.

30΄Ευκαιρία για τον Διαγόρα όαν σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αυγενικού απέκρουσε δύσκολα ο Ανδρούτσος.

32΄ΓΚΟΛ 0-1. Μετά από ατομική ενέργεια του Μαστραντωνάκη άφησε ο Μαραγκουδάκης για να κάνει το πλασέ ο Κονέ και να σκοράρει.

50΄ΓΚΟΛ 1-1. Μετά από ατομική προσπάθεια κάνει το σουτ ο Μπουρλάκης για να μην υπολογίσει σωστά ο Ανδρούτσος και να καταλήξει η μπάλα στα δίχτυα.

54΄Τεράστια ευκαιρία για τον Διαγόρα όταν σε εκτέλεση πέναλτι του Μπαρμπαρούση απέκρουσε ο Ανδρούτσος . Το πέναλτι υποδείχθηκε σε ανατροπή του Μπουρλάκη από τον Γιώργου.

65΄ΓΚΟΛ 2-1. Μετά από σέντρα του Πηνιώτη πιάνει κεφαλιά ο Μπαρμπαρούσης και σκοράρει.

78΄ΓΚΟΛ 3-1. Μετά από πολύ ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ του Μπουρλάκη η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του Ανδρούτσου.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Ρουτζιέρης): Τσέλιος – Χουζούρης , Κασνέτσι ( 90΄Αγιώτης ) , Προβατίδης , Παπαδόπουλος – Πηνιώτης , Αυγενικού ( 69΄Πατσαρούχας ) , Καρπαθάκης – Γεωργίου ( 87΄Σερτζίνιο ) , Μπουρλάκης , Μπαρμπαρούσης.

ΙΑΛΥΣΟΣ (Χοσάδας): Ανδρούτσος – Γιώργου , Παγώνης , Πάτας , Κ. Χειμωνέτος – Μπάρδης ( 73΄Κούντικ ) , Ρεκλείτης , Μαστραντωνάκης ( 86΄Κουγιός ) , Χειρίτραντας ( 63΄Πριόνας ) -  Κονέ , Μαραγκουδάκης

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Χουζούρης – Κ. Χειμωνέτος , Γιώργου.