ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΕΡΙ ΝΙΚΗ Η ΑΕΚ

ΕΛΛΑΣ 2020-21 10η στ

Λίγες μέρες μετά την οδυνηρή ήττα στο Γιουρόπα Ληγκ ο Δικέφαλος του Νότου συνέχισε στο Ελληνικό πρωτάθλημα το νικηφόρο σερί του. Επικρατώντας στην Τρίπολη σε βάρος του γηπεδούχου Αστέρα πήρε την τέταρτη συνεχόμενη νίκη και έπιασε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας τον Άρη. Πετυχαίνοντας από ένα τέρμα στα πρώτα λεπτά κάθε ημιχρόνου έλεγχε τον ρυθμό του παιχνιδιού και έφτασε σε μία σημαντική νίκη ενώ οι Αρκάδες το μόνο που μπόρεσαν ήταν να ισοφαρίσουν πρόσκαιρα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Τα γκολ του αγώνα:

Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ όταν το σουτ του Ανσαριφάρντ από το ύψος της περιοχής διώχνει πάνω στην γραμμή του τέρματος ο Σουάρεθ.

13΄ΓΚΟΛ 0-1. Μετά από σέντρα του Σάκχοβ κάνει κεφαλιά πάσα ο Τάνκοβιτς και ο Λιβάγια με γυριστό σουτ σκοράρει.

24΄Καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ όταν το σουτ του Τάνκοβιτς έξω από την περιοχή περνά λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι άουτ.

44΄ΓΚΟΛ 1-1. Μετά από σέντρα του Άλβαρες πιάνει κεφαλιά ο Μπαράλες και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Τσιτώντα.

47΄Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ όταν το φαλτσαριστό σουτ του Λιβάγια βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι.

58΄ΓΚΟΛ 1-2. Μετά από ωραία συνεργασία η μπάλα φτάνει στον Ανσαριφάρντ που με σουτ σκοράρει.

63΄Καλή ευκαιρία για τον Αστέρα όταν το μακρινό σουτ του Άλβαρες περνά λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι άουτ.

72΄Ευκαιρία για την ΑΕΚ όταν μπήκε από πλάγια ο Τάνκοβιτς έκανε το πλασέ για να αποκρούσει με τα πόδια ο Παπαδόπουλος.

76΄Ευκαιρία για την ΑΕΚ όταν το σουτ του Ολιβέιρα από το ύψος της μεγάλης περιοχής μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

78΄Καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ όταν μπαίνει από πλάγια ο Τάνκοβιτς κάνει το σουτ που περνά λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι άουτ.