ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΗΝ EUROLEAGUE

EUROLEAGUE 2018-19 draw a

Μετά την γνωστοποίηση της πρώτης αγωνιστικής για την νέα περίοδο 2020-21 της Euroleague η οποία θα έχει αυλαία το διήμερο 1-2 Οκτωβρίου ανακοινώθηκε και το υπόλοιπο πρόγραμμα μέχρι την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου στις 8-9 Απριλίου όταν και θα πραγματοποιηθεί η 34η αγωνιστική. Ο πρωταθλητής Παναθηναικός και ο Ολυμπιακός αναμετρούνται κατά τον πρώτο γύρο στην έδρα των Πρασίνων την 9η Οκτωβρίου και στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής ενώ στο ΣΕΦ θα αγωνιστούν στις 5 Φεβρουαρίου για την 24η αγωνιστική. Το πλήρες πρόγραμμα των δύο Ελληνικών ομάδων:

EUROLEAGUE   2020-21

ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    1-2  ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. – ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ

ΚΙΜΚΙ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    9  ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π.

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    13-14  ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. – ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    15-16  ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. – ΜΑΚΑΜΠΗ Τ.Α.

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    22-23  ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ

ΜΠΑΓΙΕΡΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π.

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    29-30  ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΖΕΝΙΘ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. – ΕΦΕΣ

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    5-6  ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΖΕΝΙΘ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΤΣΣΚΑ Μ.

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    12-13  ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. – ΑΛΜΠΑ Β.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΕΦΕΣ

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    17-18  ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΒΑΛΕΝΘΙΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π.

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    19-20  ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π.

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    26-27  ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. – ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΜΠΑΓΙΕΡΝ

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    3  ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΤΣΣΚΑ Μ. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π.

ΑΡΜΑΝΙ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    10-11  ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΗΡ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    15-16  ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΡΕΑΛ Μ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. – ΒΑΛΕΝΘΙΑ

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    17-18  ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΑΛΜΠΑ Β.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. – ΡΕΑΛ Μ.

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    22-23  ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΜΑΚΑΜΠΗ Τ.Α. – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π.

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    29-30  ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

ΚΙΜΚΙ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π.

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΗΡ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    7-8  ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΖΕΝΙΘ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. – ΜΠΑΓΙΕΡΝ

19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    12-13  ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

ΜΑΚΑΜΠΗ Τ.Α. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ

20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    14-15  ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. – ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ

21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    21-22  ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΚΙΜΚΙ

ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π.

22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    26-27  ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

ΑΡΜΑΝΙ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π.

ΡΕΑΛ Μ. – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    28-29  ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. – ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΒΑΛΕΝΘΙΑ

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    5  ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    18-19  ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

ΕΦΕΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π.

ΤΣΣΚΑ Μ. – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    25-26  ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. – ΤΣΣΚΑ Μ.

ΑΛΜΠΑ Β. – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

27η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    2-3  ΜΑΡΤΙΟΥ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π.

28η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    4-5  ΜΑΡΤΙΟΥ

ΜΠΑΓΙΕΡΝ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. – ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΗΡ

29η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    11-12  ΜΑΡΤΙΟΥ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΜΑΚΑΜΠΗ Τ.Α.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. – ΖΕΝΙΘ

30η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    18-19  ΜΑΡΤΙΟΥ

ΑΛΜΠΑ Β. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΗΡ

31η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    25-26  ΜΑΡΤΙΟΥ

ΕΦΕΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. – ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ

32η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    30-31  ΜΑΡΤΙΟΥ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ

ΒΑΛΕΝΘΙΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π.

33η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    1-2  ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΑΡΜΑΝΙ

ΡΕΑΛ Μ. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π.

34η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    8-9  ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. – ΚΙΜΚΙ

Μοιραστείτε την είδηση...Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on Twitter0Email this to someone