Φιλική ήττα με 3 – 0 της ανέτοιμης Καλλονής από την ισχυρή Φιορεντίνα στην Ιταλία (ΒΙΝΤΕΟ)

fiorentina-kalloni-3---0

Εντελώς ανέτοιμη η Καλλονή έστω και για φιλικά παιχνίδια αφού δεν έχει στην ουσία ξεκινήσει το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της υπέστη φυσιολογική ήττα στο πρώτο φετινό της παιχνίδι και μάλιστα επί Ιταλικού εδάφους από την ισχυρή Φιορεντίνα με 3 – 0.

Φυσικά το παιχνίδι δεν αντέχει σε κανενός είδους κριτική αφού ο Γιάννης Ματζουράκης παρουσίασε στην ουσία την ομάδα του με τους ποδοσφαιριστές εκείνους που έχουν μέχρι τώρα τα περισσότερα λεπτά παρουσίας στις φετινές προπονήσεις.

Και φυσικά ασφαλή συμπεράσματα θα μπορεί να βγάλει μετά την ολοκλήρωση του βασικού σταδίου προετοιμασίας της ομάδας και αφού ολοκληρωθούν και οι τελευταίες μεταγραφές οπότε θα μπορεί να χτίσει τον κορμό της Καλλονής για τη νέα αγωνιστική περίοδο.

Για την ιστορία να αναφέρουμε τα γκολ του αγώνα…

Στο 40΄ ο Ίλισιτς βρέθηκε μόνος έξω από την περιοχή και με σουτ έκανε το 1-0

Στο 56΄ οι Γκόμεζ και Μπερναρντέσκι έπαιξαν ένα δύο στο ύψος της μεγάλης περιοχής και ο τελευταίος πλάσαρε κάνοντας το 2-0

Στο 90΄ ο Μάριο Γκόμεζ με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 3-0

aelk italia

Η Καλλονή  ξεκίνησε με τους εικονιζόμενους στη φώτο Χογκ, Αναστασιάδη, Βαλιό, Χωριανόπουλο, Γιορέντε, Καλτσά, Κειτά, Μανούσο, Λεοζίνιο, Καμαρά και Χουάνμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν οι Στεφάνοβιτς, Μίνγκας, Μπαρέρα και Πιπίνης στη θέση των Καμαρά, Μανούσου, Αναστασιάδη και Γιορέντε.

Τον αγώνα σας μετέδωσε ζωντανά το LesvoSport.gr

Κάντε κλικ ΕΔΩ και μπείτε στην επίσημη ιστοσελίδα της ΑΕΛΚ για να δείτε βίντεο με τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ του αγώνα.